Ponpon ve İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı

Ponpon ve İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpon ve iple hediye paketi süslemesi yapımı sayesinde sevdiklerinize vereceğiniz hediyeleri daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz. Aldığınız hediyeyi kendiniz paketlemek isterseniz ya da el yapımı bir hediye hazırladıysanız bu yazımızda paylaşacağımız öneriler çok işinize yarayabilir. Güzel bir paket süslemesi yapmak için hazır hediye paketi almanıza gerek yok. Elinizde yün ip varsa bunları kullanarak hediye paketlerine daha güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri ve ilham alabileceğiniz önerileri aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Beyaz ya da kahverengi düz bir hediye paketi
 • Bant
 • İstediğiniz renkte yün ip
 • Makas
 • Yapıştırıcı

İple Nasıl Hediye Paketi Süslenir?

Evde güzel bir hediye paketlemesi yapmak isterseniz bunun için birkaç farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Bu tür bir süsleme yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi iptir. Hediye paketi süslemesinde her türlü ip kullanılabilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak hediye paketini kısa sürede güzel bir şekilde süslemeniz mümkün.

 • Hediyeyi düz bir paket kağıdı ile güzelce paketleyin.
 • Elinizdeki ipin miktarına göre bunu pakete yatay ya da dikey olarak istediğiniz kadar sarın. Daha sonra ipin ucunu makas ile kesin ve düğüm yapın.
 • Pakete sardığınız bu ip sayesinde daha renkli bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Elinizde başka ipler varsa bunlardan da istediğiniz büyüklükte bir ponpon yapın ve bunu pakete sardığınız ipin tam ortasına güzelce yapıştırın. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız kendin yap kategorimizde ponpon nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.
 • Elinizde keçe topları varsa ipten ponpon yapmak yerine bunları da kullanabilirsiniz.
 • Tüm bu aşamalardan sonra ponpon ve iple paket süslemesi tamamdır. Pakete güzel bir kart iliştirerek hediyeyi sahibine iletebilirsiniz.

Evde hediye paketi yapımı için ip kullanarak birçok farklı süsleme yapmanız mümkün. Elinizde boncuk ya da keçe varsa bunları da paket süslemesi yaparken kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz küçük ip parçalarını hediye paketinin üzerine yapıştırarak da değişik süslemeler yapabilirsiniz. Tasarım konusundaki tercih sizin zevkinize bağlı. Bu tarz uygulamalar dikkatinizi çekiyorsa evdeki artık ipleri değerlendirebileceğiniz benzer bir uygulama olan, iple hediye paketi süslemesi yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Ponpon ve iple paket süslemesi yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Ponpon ve İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı
Ponpon ve İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial