Ponpon ile Toka Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpon ile toka yapımı evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir uygulama olduğu için dikkatinizi çekebilir. Küçük kız çocuklarının toka ve taçlarına farklı şekillerde süslemeler yapılmaktadır. Çoğunlukla bu tür uygulamalarda tül ya da kurdele gibi kumaşlar kullanılsa da farklı şekillerde süslemeler de yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Tokaları rengarenk ponponlarla süsleyerek daha sevimli görünmelerini sağlamak isterseniz bu çalışmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Siyah tel toka ya da lastikli toka
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Ponpon yapmak için her türlü ip kullanılabileceği için ayrıca ip almanıza gerek yoktur. Bu sayede elinizdeki artık ipleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Metal, plastik ya da lastikli her türlü tokayı bu uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz.

Ponpon ile Nasıl Toka Süslenir?

Ponponla toka yapmak çok kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken süsleme yapacağınız tokaya uygun büyüklükte bir ponpon hazırlamak. Ponpon yapmak için çatal, tuvalet kağıdı rulosu, ortası delik halka, karton parçası gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız halka ile kolay ponpon yapımı yazımızda konu hakkındaki detayları bulabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ponponu yapmakla işe başlamalısınız. Tokaların boyutuna uygun ve yeterli sayıda ponpon yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada yaptığınız ponponu tokaya tutturmanız gerekiyor. Bu konuda uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilkinde ip ile ponponu tokaya bağlayabilirsiniz. Bu şekilde ponpon tokayı pek sağlam tutmayabilir. En iyisi silikon tabancası yardımı ile ponponu tokaya tutturmaktır.
  • Ponpon büyük ise bir tane kullanmak yeterlidir. Minik ponponlar hazırladıysanız o zaman tokanın büyüklüğüne göre birkaç tane kullanmanız gerekebilir.
  • Tüm bu aşamalardan sonra ponponla toka yapımı tamamdır. Yapışkan kuruduktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde tokaları ponponlarla süsleyerek daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aynı yöntemi taç süslemesi için de kullanabilirsiniz. Bu uygulama hakkında fikir sahibi olmak isterseniz, ponpon ile taç yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Çocuğunuz için evde güzel tokalar yapmak isterseniz size ilham vermesi için aşağıda, ponpon ile toka süslemesi hakkında bazı görseller paylaşıyoruz.

Ponpon ile Toka Yapımı
Ponpon ile Toka Yapımı
Ponpondan Toka Yapımı
Ponpondan Toka Yapımı
Ponpondan Toka Yapımı-1
Ponpondan Toka Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial