Ponpon ile Toka ve Taç Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpon ile toka ve taç süslemesi yapımı kolay bir uygulama olduğu için evde hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Küçük kızlar süslü taç ve toka kullanmaktan çok hoşlanırlar. Biz de bugün size kızınıza sevimli taç ve tokalar yapabileceğiniz pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi son dönemlerde üzerinde ponponlar bulunan taçlar oldukça popüler. İsterseniz siz de evde kızınız için böyle güzel bir taç yapabilirsiniz. Onun sevdiği renklerde yapacağınız ponponlarla süsleyeceğiniz bir taç kızınızın çok hoşuna gidecektir. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Nasıl Ponponlu Taç Yapılır?

Ponponlu taç yapmak için öncelikle ince bir taca ihtiyaç vardır. Bu taç metal ya da plastik olabilir. Güzel bir tasarım olması için tacın ince olması gerekiyor. Bunun dışında ponpon yapmak için bir ip, makas ve bir de halka gerekiyor. Malzemeler hazır ise ponponlu taç yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ponpon yapmakla işe başlamalısınız. Yapacağınız tasarıma göre 2 ya da daha fazla sayıda ponpon yapmanız gerekebilir. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız halka ile kolay ponpon yapımı yazımızdan konu hakkındaki detaylara ulaşabilirsiniz. Orada paylaştığımız resimli anlatım sayesinde çok kolay bir şekilde ponpon yapabilirsiniz.
  • Yeterli sayıda ponpon yaptıktan sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada ponponları taca yapıştırarak tutturmanız gerekiyor. Ponponların iyice tutması için bu işlemi silikon tabancası ile yapabilirsiniz. Ponponları tacın üst ya da yan tarafına yan yana yapıştırabilir ya da tacın her yerini ponponlarla kaplayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • İsterseniz ponponları yapıştırmadan önce tacın üzerini kumaş ya da ince bir kurdele ile kaplayabilirsiniz.

Evde Nasıl Ponponlu Toka Yapılır?

Kızınızın lastik ya da tel tokalarını da ponpon ile süsleyebilirsiniz. Böyle bir çalışma yapacağınız zaman ponponun tokaya uygun büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz. Küçük ponpon yapmak için çatal kulanabilirsiniz. Eğer çatalla ponpon yapmayı bilmiyorsanız bu konuda, çatal ile ponpon yapımı resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz. Ponponu yaptıktan sonra bunu silikon tabancası ile tokaya tutturabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde kolay taç süslemesi ve toka süslemesi hakkında bilgiler paylaştık. Siz de evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Ponpon ile Toka ve Taç Süslemesi Yapımı
Ponpon ile Toka ve Taç Süslemesi Yapımı
Ponpon ile Nasıl Taç Süslenir
Ponpon ile Nasıl Taç Süslenir
Ponpon ile Toka Yapımı
Ponpon ile Toka Yapımı
Ponpondan Toka Yapımı-1
Ponpondan Toka Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial