Ponpon ile Taç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpon ile taç yapımı küçük kız çocuğu olanların çok hoşuna gidecek bir kendin yap çalışmasıdır. Minik kızlar saçlarını uzatmayı sevdikleri için her zaman bir taca ihtiyaç vardır. Süslenmeyi seven minikler için daha önceden prenses tacı yapımı hakkında güzel bir çalışma paylaşmıştık. Bugün de sizlere taç süslemesi yapabileceğiniz kolay bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Kızlar ponpon sevdikleri için onlara düz bir taç alarak bunu ponponlarla süsleyebilirsiniz. Evde ponponlu taç yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ince taç ( metal ya da plastik olabilir )
  • Ponpon yapmak için istediğiniz renkte yün ip
  • Tacın üzerini kaplamak isterseniz ince bir kurdele
  • Yapıştırıcı

Ponpon ile Nasıl Taç Yapılır?

Ponponla taç yapmak için öncelikle ponpon hazırlamanız gerekiyor. Eğer ponponu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız konu hakkındaki detayları çatal ile ponpon yapımı yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ponpon yapmayı biliyorsanız hemen aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamaya başlamadan önce isterseniz tacı istediğiniz renkte bir kurdele ile kaplayabilirsiniz.
  • Sonrasında yapacağınız tasarıma göre 2 ya da daha fazla ponpon yapmanız gerekiyor. Eğer sadece kulak şeklinde bir tasarım yapmak isterseniz 2 tane ponpon yeterlidir. İsterseniz tacın üzerini tamamen ponponlarla kaplayabilirsiniz. Böyle bir tasarım yapmak için ortalama 6 tane ponpon hazırlamanız gerekiyor.
  • Yeterli sayıda ponpon yaptıktan sonra bunları silikon tabancası yardımı ile taca yapıştırabilir ya da ip ile sıkı bir şekilde bağlayarak da tutturabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra ponponlu taç yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu hemen kızınızın saçına takabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde evde çok güzel taçlar yapabilirsiniz. Büyük ponponlar daha hoş görünse de siz bunların boyutunu istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Ponponların etrafına kurdele ve parlak taşlarla süslemeler yaparak daha şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Metal, kumaş ya da plastik her türlü tacı bu yöntemi uygulayarak süslemeniz mümkün. Evde ponponla taç süslemesi yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görsellerden ilham alabilirsiniz. Elinizde artık yün ipler varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Ponpon ile Taç Yapımı
Ponpon ile Taç Yapımı
Ponpondan Taç Yapımı
Ponpondan Taç Yapımı
Ponpondan Taç Yapımı-1
Ponpondan Taç Yapımı-1
Ponpondan Taç Yapımı-2
Ponpondan Taç Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial