Ponpon ile Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpon ile kalem süsü yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes rahatlıkla uygulayabilir. Sevimli kalem süsleri kullanmak çocukların hoşuna gittiği için bu uygulamayı okul öncesi etkinliklerde de kullanabilirsiniz. Evde rengarenk ponponlar kullanarak sevimli kalem süsleri yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpon ile Kalem Süsü Yapımı

Evde kalem süsü yapmak için genelde kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların dışında farklı malzemeler kullanarak da çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Pet şişe kapağı ile de sevimli bir kalem süsü yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile kitap ayracı ve kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İsterseniz bugün sizlerle paylaşacağımız kolay kendin yap çalışmasını tercih edebilirsiniz. Sevimli ponponlarla kalem başlığı yapmak isterseniz işe ilk olarak listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Ponpon Kalem Süsü
Ponpon Kalem Süsü

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane küçük ponpon
  • Oynar göz
  • Süslemeleri yapmak için eva
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında kalem süslerini kalemlere sağlam bir şekilde tutturmak için silikon tabancası. Uygulamanın yapımında kullanılan ponponları kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Ponpon ile Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Ponponlar hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede 5 tane sevimli kalem süsü yapabilirsiniz.

  • Ponponlardan 1 tanesine tek bir oynar göz yapıştırarak kolay bir tasarım yapabilirsiniz.
  • Sarı bir ponpon kullanarak buna eva ile kalpten gözler ve bir de ağız yaparak sevimli bir emoji yapabilirsiniz.
  • Bir ponpona eva ile küçük bir taç yapıp, oynar gözler yapıştırarak prenses kalem süsü yapabilirsiniz.
  • Bir ponponun üst tarafına minik ponponlar yapıştırıp, bir tane oynar göz kullanarak da sevimli bir kalem başlığı tasarlayabilirsiniz.
  • İki tane ponponu üst üste yapıştırıp, minik bir gaga ve oynar gözler kullanarak civciv şeklinde sevimli bir kalem süsü de yapabilirsiniz.

Yaptığınız kalem süslerini silikon tabancası yardımı ile kalemlerin üst tarafına yapıştırabilirsiniz. İsterseniz hazır ponpon kullanmak yerine evde ip ile yapacağınız ponponları da kullanabilirsiniz. Bizim verdiğimiz örneklerin dışında kendiniz de farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ponpon ile kalem süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Eva kullanarak güzel bir kalem başlığı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız yıldızlı kalem süsü yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial