Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Oyuncak Pasta Yapımı

Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Oyuncak Pasta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik şişe kapağı ve ponpon ile oyuncak pasta yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için okul öncesi çocuklar da bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirler. Minik kek ve pasta şeklindeki oyuncakları çocuklar  çok sevmektedir. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte sevimli oyıncak pastalar yaparak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanılan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Oyuncak Pasta Yapımı

Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Oyuncak Pasta Yapımı-1
Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Oyuncak Pasta Yapımı-1

Evde oyuncak pasta yapmak için sünger ya da ponpon gibi yumuşak yapıdaki malzemeler kullanılabilir. Daha önceden sizlerle sünger kek yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşmıştık. O uygulamayı incelemek isterseniz sünger ile oyuncak kek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün de küçük ponponlar ve plastik kapakları kullanarak nasıl oyuncak pasta yapabileceğinizi anlatıyoruz. Plastik kapaklarla yapacağınız pasta tabanının üzerine kek olarak ponponları yerleştirip eva ve ip parçaları ile şekerleme ve krema yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde elinizdeki plastik kapakları, eva ve ip parçalarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda plastik şişe kapağı
  • Kapak sayısı kadar ponpon
  • Eva ve ip parçaları
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında pasta süslemesi yapmak için boncuk ya da pul gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında farklı renkte ponponlar kullanarak rengarenk oyuncak pastalar yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanılan ponponları kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. İp ile ponpon yapmayı biliyorsanız kendi yaptığınız ponponları da kullanabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Oyuncak Pasta Yapımı-3
Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Oyuncak Pasta Yapımı-3

Plastik Şişe Kapağı ve Ponpon ile Pasta Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sevimli oyuncak pastalar yapabilirsiniz.

  • Ponponlara yapıştırıcı sürerek bunları plastik kapakların içine güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde pastaları yaptıktan sonra eva parçalarını makas ile küçük kare ve üçgen şeklinde keserek şekerlemeleri yapın.
  • İpleri de makas ile küçük küçük keserek bunlara da pasta şekerlemesi görünümü verebilirsiniz.
  • Son olarak yaptığınız minik pastaların üzerine eva ve ip parçaları ile süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz ponponların üzerini oje ile boyayarak pasta kreması yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı sünger kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için süngerleri plastik kapaklara uygun büyüklükte yuvarlak olarak kesmeniz yeterlidir. Çocuğunuzla birlikte yaptığınız oyuncak pastaların arkasına küçük mıknatıslar yapıştırarak bunları buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda plastik şişe kapağı ve ponpon ile oyuncak pasta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Oyuncak Pasta Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Pasta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial