Plastik Şişe Kapağı ve Düğmelerle Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik şişe kapağı ve düğmelerle magnet yapımı evde yapabileceğiniz en kolay geri dönüşüm uygulamalarından birisidir. Çoğumuzun evinde belki bir gün lazım olur diye beklettiği düğmeler bulunmaktadır. İşte şimdi biriktirdiğiniz bu düğmeleri değerlendirme zamanı geldi. Plastik şişe kapakları ve düğmeleri kullanarak evde çok güzel magnetler yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız dekoratif ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve videolu anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağı ve Düğmelerle Magnet Yapımı

Mutfak dekorasyonunda buzdolabı süslerinin ayrı bir yeri vardır. Arkaları mıknatıslı olan farklı renk ve şekillerdeki bu süsler sayesinde evinizin mutfağında bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde buzdolabı süsü yapmak için metal kapaklar da kullanılmaktadır. Gazoz şişesi ya da kavanoz kapakları kullanılarak çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Siz de gazoz kapağı ile sevimli bir magnet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız gazoz kapağından emojili  magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde metal kapak yoksa magneti bizim anlatacağımız şekilde plastik şişe kapağı kullanarak da yapmanız mümkün.

Plastik Şişe Kapağından Magnet
Plastik Şişe Kapağından Magnet

Gerekli Malzemeler

  • Plastik şişe kapağı
  • Düğme
  • Silikon Tabancası
  • Mıknatıs

Uygulamanın yapımında her renk ve boyutta plastik şişe kapağı kullanabilirsiniz. Çalışmayı rahat yapabilmek için arkası düz olan düğmeleri tercih edebilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağı ile Magnet Nasıl Yapılır?

Plastik şişe kapağı ve düğmeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel bir magnet yapabilirsiniz.

  • Plastik şişe kapaklarına düğme yapıştırılacağı için bunların üzerindeki yazıları silmenize gerek yok. Yine de silmek isterseniz bir parça pamuğu asetona batırarak kapağın üzerindeki yazıyı bununla silebilirsiniz.
  • Kapağın ve elinizdeki düğmelerin büyüklüğüne göre bunlarla çiçek yapabilir ya da 2 tane düğmeyi göz olarak yapıştırıp, kalem ile ağız çizebilirsiniz.
  • Elinizde tek büyük bir düğme varsa bunu plastik şişe kapağının üzerine yapıştırarak da kolay bir şekilde magnet yapabilirsiniz.
  • İsterseniz plastik şişe kapağından çiçek yapıp bunun içine düğme yapıştırarak da çiçek şeklinde güzel bir magnet yapmanız mümkün.
  • Plastik şişe kapağı ve düğmelerle magnet yapımını tamamladıktan sonra bunun arka tarafına küçük bir mıknatıs yapıştırarak buzdolabının üzerine yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda anlattığımız kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde hem plastik şişe kapaklarını hem de düğmeleri değerlendirerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Uygulamanın detayları hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda plastik şişe kapağı ve düğmelerle magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

https://www.youtube.com/watch?v=QZ8xw0R_X-Y

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial