Plastik Saklama Kabından Minyatür Tepsi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay bir minyatür eşya yapımı paylaşıyoruz. Evde minik bir tepsi yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Tek bir malzeme ile yapacağınız tepsi sevimli görünümü ile hoşunuza gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, plastik saklama kabından minyatür tepsi yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Plastik Saklama Kabından Minyatür Tepsi Yapımı

Evde minyatür eşya yapmak oldukça keyifli bir uğraştır. Minyatür eşya yapmak için özel olarak malzeme almaya gerek yoktur. Elinizde bulunan birçok malzeme minyatür eşya yapımında kullanılabilir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, krem kapağından minyatür eşya yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazımızda krem kapağı ile minyatür saksı ve fincan yapımı hakkında örnek çalışma bulabilirsiniz. Bugün de tek kullanımlık, şeffaf saklama kabı ile tepsi yapımı paylaşıyoruz. Bu kolay çalışmayı yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesi aşağıdadır.

Gerekli Malzemeler

  • Tek kullanımlık plastik saklama kabı
  • Makas
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Süslemek isterseniz küçük sticker

Minyatür Tepsi Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür tepsi yapmak için uygulamanız gereken adımlara geçebiliriz.

  • Tepsi yapımında plastik saklama kabının alt kısmında bulunan çıkıntılı kısım kullanılmaktadır.
  • Bu kısmı makas ile şekline uygun olarak kesin.
Minyatür Tepsi Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tepsi Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu işlem sonucunda tepsinin şekli ortaya çıkacaktır.
  • Daha sonra akrilik boya veya oje ile istediğiniz bir renge boyayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra plastik saklama kabından minyatür tepsi yapımı tamamlanmış oluyor. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra isterseniz süslemek için ortasına minik sticker yapıştırabilirsiniz.

İsterseniz sticker yerine ince uçlu bir fırça ve boya ile desenlerde çizebilirsiniz. Boyama ve süsleme işleminin ardından minik tepsinin üzerine minyatür fincan veya tabak koyarak kullanabilirsiniz. Tepsinin yanına minik bir tabak yapmak isterseniz, yumurta kartonundan minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial