Plastik Kutudan Toka Saklama Kutusu Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Plastik kutudan toka saklama kutusu yapımı çok kısa sürede yapabileceğiniz oldukça pratik bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Şeker ve sakızların bulunduğu plastik kutular, küçük ve zarif görünümleri ile çok hoşumuza giderler. Siz de içindekileri tükettikten sonra kutuyu atmaya kıyamayanlardansanız bunları biraz süsleyerek kendiniz için güzel bir toka saklama kutusu yapabilirsiniz. Siyah tel tokaları güvenle muhafaza edebileceğiniz böyle sevimli bir kutu aynı zamanda odanızda az yer kaplayan güzel bir dekor ürünü işlevi de görecektir. Pratik bir yöntem uygulayarak çok güzel bir toka saklama kutusuna sahip olmak istiyorsanız, gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane küçük şeker ya da sakız kutusu
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça

Malzeme listemiz sadece bu üç parçadan oluştuğu gibi yapılacak olan çalışma da oldukça basittir. Malzemeleriniz hazırsa plastik kutudan toka saklama kutusu nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

  • İlk olarak kutunun üzerinde bulunan yapışkanlı naylonu çıkarın. Kutunun üzerinde yapışkan kalmaması için ılık sabunlu su ile yıkayın ve bulaşık teli ile biraz sürtün. Kutunun yüzeyi pürüzsüz bir hale geldiğinde bunu kurutup, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
  • Tedbir olarak boyamayı yapacağınız yere bir gazete kağıdı serin. Daha sonra kutunun kapağını çıkarın.
  • Kapakta hiç boşluk kalmayacak şekilde güzelce boyayın.
  • Sonrasında fırça yardımı ile kutunun üzerine küçük yuvarlak noktalar yapın.
  • Bir süre boyanın kurumasını bekledikten sonra siyah tel tokaları kutunun içine koyun ve kapağını takarak kullanmaya başlayın. Sizlerle örnek olarak paylaştığımız çalışmada yaldızlı akrilik boya kullanılmış. Siz kendi zevkinize göre farklı bir renk de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz kutunun üzerine farklı bir desen yapabilir ya da tamamını boya ile renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Kutuyu güzelce temizleyip şeffaf bir hale getirdikten sonra üzerine boncuk ya da parlak aksesuarlar yapıştırarak daha şık bir toka saklama kutusu yapmanız mümkün.

Bu eğlenceli proje dikkatinizi çektiyse aşağıda verdiğimiz, plastik kutudan toka saklama kutusu yapımı resimli anlatım yardımı ile hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

plastik-kutudan-toka-saklama-kabi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial