Plastik Kaşıklarla Marakas Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaşıklarla marakas  yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla bu uygulamayı yapabilir. Bir müzik aleti olan marakas hem görünümü hem de çıkardığı ses nedeni ile çocukların ilgisini de çekmektedir. Bir çıngırağı andıran bu müzik aleti bebekler için çıngırak işlevi de görmektedir. Küçük çocuğunuz varsa plastik kaşık kullanarak onun için güzel bir marakas yapabilirsiniz. Bu önerimizi uygulamak isterseniz plastik kaşıklarla marakas yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kaşıklarla Marakas Yapımı

Plastik Kaşıklarla Marakas Yapımı-1
Plastik Kaşıklarla Marakas Yapımı-1

Evde marakas yapımı için tuvalet kağıdı rulosu, balon, pet şişe, karton bardak ve plastik kaşık gibi malzemeler kullanılabilir. Burada önemli olan içi oyuk bir tasarım yaparak bunun içine ses çıkaracak malzeme koymaktır. İçi oyuk olan nesnenin içine çakıl taşı, boncuk, pirinç, mercimek ya da fasulye gibi bakliyatlar koyulabilir. Bunun dışında süsleme yapmak için kaplama kağıdı, desenli bant ya da boya kullanılabilir. Kolay bir şekilde marakas yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane plastik kaşık
  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • Biraz pirinç ya da boncuk
  • Desenli bant
  • Makas

Plastik Kaşıklarla Marakas Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir marakas yapabilirsiniz.

  • İlk olarak sürpriz yumurta kabının kapağını açarak içine biraz pirinç koyun.
  • Sürpriz yumurta kabının kapağını kapattıktan sonra plastik kaşıkları iç tarafları birbirine bakacak şekilde tutun.
  • Bunların ortasına içi dolu olan kabı yerleştirin.
  • Son olarak üstten, ortadan ve alt taraftan desenli bant yapıştırarak parçaları birbirine tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra plastik kaşıklardan marakas yapımı tamamdır.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çocuğunuza kısa sürede çok hoşuna gidecek bir müzik aleti yapabilirsiniz. İsterseniz marakasın üst tarafını tamamen desenli bant ile kaplayarak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde çocuğunuzla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, plastik kaşıklarla marakas yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Çocuğunuz için minik bir trampet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, çocuklar için oyuncak trampet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kaşıklarla Marakas Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kaşıklarla Marakas Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial