Plastik Kaşıklardan Dekoratif Mumluk Yapımı

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaşıklardan dekoratif mumluk yapımı evde en kolay uygulayabileceğiniz kendin yap projelerinden birisi olarak dikkatinizi çekebilir. Şık ve küçük mumluklar fazla yer kaplamadığı için salon dekorunda bu tür ürünler sıkça kullanılmaktadır. Bu mumluklar hem evin dekorunu güzelleştirir hem de gerektiğinde romantik bir ortam oluşturmak için kullanılabilir. Bugün sizlerle kendi dekoratif mumluğunuzu yapabileceğiniz güzel bir uygulama paylaşmak istiyoruz. Az malzeme ile kolay bir şekilde zarif ve şık bir mumluk yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve projenin resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Plastik kaşık
  • Makas
  • Yaldız rengi sprey boya
  • Küçük bir cam nesne ( bunun etrafına kaşıklar yapıştırılacak. )
  • Yapışkan

Plastik Kaşıklardan Nasıl Dekoratif Mumluk Yapılır?

Dekoratif mumluk yapmak için plastik kaşıkların saplarını kesmeniz gerekiyor. Size gerekli olan sadece kaşık kısımları. Bir makas ya da bıçak yardımı ile plastik kaşıkların saplarını tek tek kesin. Bu sapları atmayın onları da başka bir dekor ürünü yapımında kullanabilirsiniz. Tüm kaşıkların sapını kestikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Önce plastikleri sprey boya ile boyayın.
  • Boya kuruduktan sonra cam nesnenin altından itibaren yaldız rengi plastikleri yapıştırmaya başlayın. Bunu yaparken kaşıkların tersi dışa dönük olmalı.
  • İlk sırada plastikleri tek sıra halinde camın üzerine yapıştırdıktan sonra diğer sıralarda kaşıkları birbirinin üstüne yapıştırarak çiçek şeklinde güzel bir mumluk yapmanız mümkün.
  • Yapışkan kuruduktan sonra mumluğun içine koyacağınız mumu yakarak evinizde romantik bir ortam oluşturmanız mümkün.

Dilerseniz kaşıkları yaldız yerine başka renklerde de boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Böyle şık ve fazla yer kaplamayan bir mumluk yemek masasında kullanmak için de son derece idealdir. İsterseniz kaşıkları rengarenk boyayarak daha farklı bir tasarım da yapabilirsiniz. Bu şık görünümü ile dikkat çeken mumluktan yaparak sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Kendi el emeğinizle yaptığınız böyle bir dekor ürününü kullanmak onları çok mutlu edebilir. Bahsettiğimiz bu projeyi denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız plastik kaşıklardan dekoratif mumluk yapımı resimli anlatım uygulamayı yaparken size yardımcı olabilir.

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Mumluk Yapımı
Plastik Kaşıklardan Dekoratif Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial