Plastik Kaptan Resimli Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaptan resimli anahtarlık yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olarak ilginizi çekebilir. Plastik kap ve şişeler günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Plastiği keserek şekil vermek oldukça kolaydır. Bu tür malzemelerin üzeri boyanarak ya da farklı süsleme malzemeleri yapıştırılarak süslenebilir. Bunun yanı sıra kağıt, eva ya da keçe gibi malzemelerle de plastik kapları kaplamak mümkündür. Bu yazımızda sizlerle plastik kap kullanarak resimli anahtarlık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sevdiklerinizin resmini koyabileceğiniz resim çerçevesi şeklinde bir anahtarlık yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kaptan Resimli Anahtarlık Yapımı

Evde plastik kaptan anahtarlık yapmak oldukça kolaydır. Şeffaf ve kapaklı plastik kaplar içinde çeşitli gıdaları muhafaza etmek için sıkça kullanılmaktadır. Elinizde bu kaplardan varsa bunlarla güzel bir resimli anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şeffaf bu kapların düz olan yerini kullanacağınız resme uygun boyutta kesmek. Sonrasında resmi bu parçanın içine yerleştirerek kenarlarına istediğiniz şekilde süsleme yaparak bunu anahtarlık halkasına takabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu anahtarlığı kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Plastik Kaptan Anahtarlık Yapımı-1
Plastik Kaptan Anahtarlık Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kapaklı plastik kap
  • Makas
  • Zımba
  • Desenli bant
  • Anahtarlık halkası

Uygulamanın yapımında ince ve şeffaf olan plastik kaplardan kullanmanız gerekmektedir.

Plastik Kaptan Resimli Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Plastik kap ve listedeki diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında düz ve şeffaf bir plastik parça kullanılması gerekmektedir. Bunun için ilk olarak makas yardımı ile kabın kapağındaki düz kısmı keserek çıkarın.
  • Bu parçanın kenarlarını makas ile keserek düzelttikten sonra içine vesikalık resmi yerleştirin.
  • Kenarlardaki açık yerleri zımbalayarak kapattıktan sonra buraları desenli bant ile kaplayın.
  • Bu şekilde küçük bir resim çerçevesi yaptıktan sonra bunun üst tarafına bir delik açarak ya da küçük bir halka yaparak anahtarlık halkası takabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde çok güzel el yapımı anahtarlık tasarlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı pet şişe ile de yapmanız mümkün. Süsleme yapmak için elinizdeki eva, kağıt, pul gibi malzemeleri de değerlendirebilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda plastik kaptan resimli anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür uygulamalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız, plastik kutudan kolay şekerlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kaptan Anahtarlık Resimli Anlatım
Plastik Kaptan Anahtarlık Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial