Plastik Kaptan Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaptan çanta yapımı güzel bir geri dönüşüm projesi olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzde plastik kaplar farklı şekillerde değerlendirilerek çok güzel ürünler yapılmaktadır. Pet şişe ya da deterjan kapları ile yapılan çeşitli kendin yap uygulamalarından örnekleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü uygulamada plastik kaptan çok amaçlı çanta yapımı var. Uygulamada tığ kullanıldığı için yapımının zor olduğunu düşünenler olabilir fakat çalışma zor değil. Basit tığ işi yani trabzan yapıldığı için herkes bu uygulamayı zorlanmadan gerçekleştirebilir. Örgü örmeyi bilmeyenler ise çantanın üst tarafını tığ ile örmek yerine buraya kumaş dikebilirler. Bunlardan ikisini de bilmiyorsanız plastik kaba açtığınız deliklerden ip geçirdikten sonra uygun bir sap da yapabilirsiniz. Siz de plastik kapları çok amaçlı çanta yaparak değerlendirmek isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Plastik bir kap
  • Kağıt deleceği
  • Tığ
  • İp
  • Makas

Bu uygulama için şeffaf ya da renkli her boyda plastik kap kullanılabilir.

Plastik Kaptan Nasıl Çanta Yapılır?

Plastik kaptan çanta yapmak için şeffaf kaplar tercih edilebilir. Yapacağınız çantanın kullanım amacına uygun boyutta ve yapıda plastik kaplar tercih ederseniz ortaya çok şık bir tasarım çıkabilir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de kısa sürede çok güzel bir çanta yapabilirsiniz.

  • Plastik kabın üzerinde yapışkanlı kağıt varsa bunu çıkarın ve kabı güzelce yıkayıp kuruladıktan sonra uygulamayı yapmaya başlayın.
  • Plastik kabın üst tarafını keskin bir bıçak yardımı ile keserek çıkarın.
  • Daha sonra kağıt deleceği yardımı ile plastiğin üst kısmına delikler açın. Bu deliklere tığ ile örgü yapılacak.
  • Delikleri yaptıktan sonra ilk sırayı tığ ile batıp çıkın. Daha sonra tekli ya da ikili trabzan yapın. İsterseniz dolgu yerine zincir de yapmanız mümkün.
  • 5 sıra kadar tığ ile ördükten sonra çantanın sapını yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu şekilde çocuklarınızın küçük oyuncaklarını koymak için şeffaf bir çanta yapabilirsiniz. Evde yayıntı oluşturan her şeyi plastik çantanın içinde muhafaza edebilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz çantanın üzerine keçeden süsler yaparak bunları yapıştırabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, plastik kaptan çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Plastik Kaptan Çanta Yapımı
Plastik Kaptan Çanta Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial