Plastik Kapaktan Minyatür Tabure Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle plastik kapaktan minyatür tabure yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Yazımızda size anlatacağımız yöntemi uygulayarak tek bir kapak ile sevimli bir tabure yapabilirsiniz. Evde minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız bu uygulamayı denemek isteyebilirsiniz. Önerinizi değerlendirmek isteyenler için minyatür tabure yapımının detaylarını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Plastik Kapaktan Minyatür Tabure Yapımı

Evde minyatür tabure yapmak için kağıt, karton ya da plastik malzemeler kullanılabilir. Biz sizlerle bu konudaki en kolay yöntemi paylaşıyoruz. Bunun için plastik kapak ve ahşap çubuk temin etmeniz gerekmektedir. Plastik kapak taburenin oturak kısmını oluşturacağı için küçük ya da orta boy bir kapak kullanabilirsiniz. Ayakları yapmak için ise kürdan, çöp şiş çubuğu ya da sert plastik çubuklardan kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak için plastik kapağı istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz. İsterseniz kapağı boyamak yerine üzerine küçük puantiyeler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Plastik Kapaktan Minyatür Tabure Yapımı
Plastik Kapaktan Minyatür Tabure Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane plastik kapak
  • 4 tane kürdan
  • Makas
  • Silikon tabancası

Bunların dışında tabureye süsleme yapmak isterseniz oje ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Minyatür Tabure Nasıl Yapılır?

Plastik kapak ve diğer malzemeler hazır ise minyatür tabure yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kapağın üzerinde yazılar varsa bunları aseton ile silerek çıkarabilirsiniz. Kapağı boyamak isterseniz bu aşamada oje veya akrilik boya ile renklendirebilirsiniz.
  • Kapağın üzerine puantiye deseni yapmak isterseniz bir kağıdın üzerine biraz oje veya akrilik boya döküp, kulak çubuğunu buna batırarak kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Kapağı hazırladıktan sonra sıra taburenin ayaklarını yapmaya geldi. Bunun için 4 tane kürdanın sivri kısımlarını makas ile keserek çıkarın.
  • İsterseniz bu aşamada hazırladığınız ayakları boyayabilirsiniz.
  • Son olarak kapağın iç kısmına silikon sıkın ve ayakları köşelere doğru açtırarak güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamaların ardından oyuncak tabure yapımı tamamdır. Bu kolay uygulama sayesinde evde rengarenk minyatür tabureler yapabilirsiniz. Bu tabureleri çocuğunuzun oyuncak evinde kullanabilirsiniz. Evde bu keyifli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaktan minyatür tabure yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir yöntem ile tabure yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür tabure yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Minyatür Tabure Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaktan Minyatür Tabure Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial