Plastik Kapaktan Minyatür Pasta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay minyatür yiyecek yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde minyatür eşya ve yiyecek yapmak oldukça keyiflidir. Siz de bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız önereceğimiz yöntemi denemek isteyebilirsiniz. Sadece bir plastik kapak ve eva ile yapacağınız pasta sevimli görünümü ile hoşunuza gidebilir. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz plastik kapaktan minyatür pasta yapımı resimli anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Minyatür Pasta Yapımı

Evde minyatür doğum günü pastası yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Eva, sünger ve plastik kapak gibi malzemeler ile kolay bir şekilde pasta yapmak mümkündür. Sizlerle eva ile yapılan böyle bir kendin yap çalışması paylaşmıştık. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, minyatür gökkuşağı pasta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün de plastik kapak ve eva kullanarak doğum günü pastası yapabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Bu kolay uygulama sayesinde elinizdeki plastik kapakları ve küçük eva parçalarını değerlendirebilirsiniz.

Plastik Kapaktan Minyatür Pasta Yapımı
Plastik Kapaktan Minyatür Pasta Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane plastik kapak
 • 2 farklı renkte eva
 • Makas
 • Küçük bir kağıt parçası
 • Krema yapmak için istediğiniz renkte oje
 • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında orta boy bir kapak kullanırsanız minyatür pasta daha hoş görünecektir.

Plastik Kapaktan Minyatür Pasta Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür doğum günü pastası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak pastanın yan tarafının kremasını yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için beyaz ya da başka renkte bir evadan kapağın yan tarafına uygun boyutta bir şerit kesin.
 • Hazırladığınız bu parçayı kapağın yan tarafına güzelce yapıştırın.
 • Şimdi sıra geldi pastanın üstünü yapmaya . Bunun için makas yardımı ile evadan şekerleme şeklinde küçük parçalar kesin.
 • Kapağın üzerine yapıştırıcı sürerek bu minik parçaları üzerine dökün.
 • Son olarak pastanın üzerine ve yan taraflarına biraz oje sürerek krema görünümü verebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür doğum günü pastası yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz uygulamanın yapımında birkaç farklı boyda kapak kullanarak 2 ya da 3 katlı doğum günü pastası yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda minyatür pasta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Plastik Kapaktan Minyatür Pasta Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaktan Minyatür Pasta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial