Plastik Kapaktan Güneş Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle plastik kapakları değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde boş pet şişe bulunmaktadır. Bu şişeler gibi kapakları da farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Sizlere bu konuda fikir vermek için yazımızda plastik kapaktan güneş magnet yapımı paylaşıyoruz. Evde kolay bir şekilde magnet yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi tercih edebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Güneş Magnet Yapımı

Evde magnet yapımı için genelde keçe, eva ve karton gibi malzemeler kullanılsa da farklı malzemelerle de magnet yapmak mümkündür. Örneğin plastik deterjan kapları ile çiçek, kalp, yıldız, fincan ve daha birçok değişik şekilde magnet yapılabilir. Böyle bir çalışma yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız deterjan kabı ile magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Pet şişe ve diğer plastik kapların kapakları da buzdolabı süsü yapımında kullanılabilir. Sarı bir kapak üzerine boya ya da oje ile desen çizerek sevimli bir magnet yapabilirsiniz. Bunun yerine keçe veya evadan küçük parçalar kesip bunları kapağa yapıştırarak da güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Güneş Magnet Yapımı
Plastik Kapaktan Güneş Magnet Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane plastik kapak
 • Sarı ya da turuncu renkli eva
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Bir parça sünger
 • Küçük bir mıknatıs

Plastik Kapakla Güneş Magnet Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada sarı renkli kapak kullanıldığı için boyanmasına gerek kalamamıştır. Elinizde sarı kapak yoksa akrilik boya kullanarak boyayabilirsiniz. Bu hatırlatmanın ardından uygulamanın yapımına geçebiliriz.

 • Kapağın üzerinde yazı varsa aseton ve pamuk yardımı ile bunu çıkarabilirsiniz.
 • Evadan küçük üçgen şeklinde parçalar kesin. Tüm parçaların aynı boyda olması için evayı önce kare kesip daha sonra çapraz olarak ikiye kesebilirsiniz.
 • Ağız ve gözler için de eva ile parçalar yapabilir ya da boya kullanabilirsiniz.
 • Tüm parçaları hazırladıktan sonra üçgen parçaları kapağın kenarına güzelce yapıştırın. Ağız ve gözler de yerlerine yapıştırın.
 • Süngerden kapağa uygun daire şeklinde bir parça kesin ve bunu yapıştırıcı yardımı ile kapağın iç kısmına yapıştırın.
 • Son olarak süngerin üzerine mıknatısı yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz uygulamanın yapımında eva yerine keçe de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapakla güneş magnet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı yöntem ile uğur böceği şeklinde buzdolabı süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız uğur böceği magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Güneş Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaktan Güneş Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial