Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklarla resim paleti yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çoğumuzun evinde boş yoğurt kabı ve atılmayı bekleyen plastik kapaklar bulunmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak siz de bu atık malzemeleri atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Evde güzel bir resim paleti yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı

Evde resim paleti yapımı oldukça kolaydır. Plastik bir zemin üzerine yapıştıracağınız plastik kapaklarla kısa sürede güzel bir resim paleti yapabilirsiniz. Bu şekilde resim yaparken kullanacağınız güzel bir resim paletine sahip olabilirsiniz. Resim yapmayı seven bir çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bu eğlenceli çalışmayı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında farklı renkte kapaklar kullanarak yapacağınız tasarımın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı-1
Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yoğurt kabı kapağı
  • Kalem
  • Falçata
  • Farklı ya da aynı boyutlarda plastik kapak
  • Yapıştırıcı

Elinizde yoğurt kabı kapağı yoksa yuvarlak olan ve falçata ile kesebileceğiniz plastik bir malzeme de kullanabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise resim paleti yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yoğurt kabı kapağının üzerine baş parmağın sığacağı boyutta bir delik açmakla işe başlamanız gerekmektedir. Bunun için kabın kapağının kenarına kalem yardımı ile bir yuvarlak çizin.
  • Daha sonra falçata yardımı ile çizdiğiniz bu yuvarlağı keserek çıkarın.
  • Sonraki aşamada ise plastik kapakları yuvarlak kapağın üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra plastik kapaklarla resim paleti yapımı tamamlanmış oluyor. Plastik kapakların içine istediğiniz renk boyaları koyarak resim paletini kullanabilirsiniz. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde atılmayı bekleyen plastik kapakları değerlendirirken güzle bir resim paletine sahip olabilirsiniz. Okul öncesi çocuklarda bu kolay geri dönüşüm çalışmasını rahatlıkla yapabilirler. Denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda plastik kapaklarla resim paleti yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Okul öncesi çocukların plastik kapaklarla kolay yapacağı bir el işi çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla marakas yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial