Plastik Kapaklarla Resim Paleti Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklarla resim paleti nasıl yapılır? bunu öğrenmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Çocuğunuz resim yapmayı seviyorsa evde ona boyaları rahatça karıştırabileceği bir resim paleti yapabilirsiniz. Rengarenk plastik kapak kullanarak yapacağınız resim paleti çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Evde yapacağınız bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde plastik kapakları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Nasıl Yapılır?

Evde resim paleti yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemeler plastik kapaklar ve yoğurt kabı kapağıdır. Kapak ile yapacağınız zemin üzerine rengarenk kapaklar yapıştırarak kısa sürede çok güzel bir resim paleti yapabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak onun el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz gerekli olan malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Plastik Kapaklardan Resim Paleti
Plastik Kapaklardan Resim Paleti

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yuvarlak plastik kapak
  • 6-7 tane plastik kapak
  • Falçata
  • Kalem
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında yoğurt kabının kapağını kullanabilirsiniz. Plastik kapakların hepsi aynı boyda olabileceği gibi isterseniz farklı büyüklükte kapaklar da kullanabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı

Plastik kapaklar ve diğer malzemeler hazır ise resim paleti yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Palet yapmak için üzerine baş parmağın sığacağı büyüklükte bir delik açmak gerekmektedir. Bunun için yoğurt kabı kapağının üzerine plastik kapaklardan birini koyup üzerinden kalem ile geçebilirsiniz.
  • Çizdiğiniz bu yuvarlağı falçata ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Plastik kapaklara yapıştırıcı sürerek bunları açtığınız deliğin etrafına aralarında biraz boşluk bırakarak yapıştırın.

Tüm bu aşamaları eksiksiz olarak yaptığınızda ortaya güzel bir resim paleti çıkacaktır. Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra resim paleti kullanıma hazırdır. Evde bu eğlenceli geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda plastik kapaklarla resim paleti yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Plastik kapakları farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Resim Paleti Yapımı Resimli Anlatım

Uygulamanın yapımında zorlandığınız bir yer olursa aşağıda paylaştığımız plastik kapaklarla resim paleti yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial