Plastik Kapaklarla Okul Öncesi Etkinlik
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle paylaşacağımız plastik kapaklarla okul öncesi etkinlik ile evde çocuğunuz ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Renk eşleştirme oyunu küçük çocukların sevdiği bir oyundur. Amaç aynı renkleri bir araya getirmek olduğu için her yaştan çocuk kolaylıkla oynayabilir. Bu oyunu dışarıdan almak yerine evde kendinizde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda plastik kapaklarla renk eşleştirme oyunu yapımını anlatıyoruz.

Plastik Kapaklarla Okul Öncesi Etkinlik

Çocuğunuz için evde renk eşleştirme oyunu yapmak isterseniz bunun için plastik kapakları kullanabilirsiniz. Farklı renkte kapaklar kullanarak yapacağınız renk eşleştirme oyununu çocuğunuz severek oynayacaktır. Elinizde renkli kapak yoksa bunun üzerini kağıt ile kaplayabilir ya da boya ile renklendirebilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, kapaklarla renk eşleştirme oyunu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Oyunu çocuklar için daha cazip hale getirmek isterseniz kağıt ile yapacağınız zemini renkli kalemler ile boyayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada zemin tırtıl şeklinde boyanarak sevimli bir tasarım oluşturulmuş. Siz de tırtıl şeklinde renk eşleştirme oyunu yapmak isterseniz listede vereceğimiz malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 8 tane plastik kapak
  • Beyaz A4 kağıt
  • Renkli kalemler
  • Cetvel
  • Makas

Bunların dışında kapağı boyamak isterseniz akrilik boya kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapaklar 3, 3, 2 şeklinde farklı renklerde olmalıdır.

Renk Eşleştirme Oyunu Yapımı

Plastik kapaklar ve diğer malzemeler hazır ise renk eşleştirme oyunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdı kare şeklinde kesin.
  • Daha sonra cetvel yardımı ile kağıda 9 tane kutucuk çizin.
  • Bu kutucukların içine plastik kapak ile daire çizin.
Renk Eşleştirme Oyunu Resimli Anlatım
Renk Eşleştirme Oyunu Resimli Anlatım
  • Bu daireleri 3’erli olarak renkli kalemlerle boyayın. Kullandığınız renkli kalemlerle kapaklar aynı renkte olmalıdır.
  • Daha sonra bu dairelerin üste gelenlerine kalem ile ağız, göz ve anten yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra plastik kapaklarla renk eşleştirme oyunu yapımı tamamlanmış oluyor. Kapakları kağıdın üzerine dağınık şekilde yerleştirip çocuğunuzdan kapakları aynı renklerin üzerine getirmesini isteyebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız videoya göz atabilirsiniz. Kolay gelsin. Bu tür kolay okul öncesi etkinlikler ilgi alanınıza giriyorsa, kapaklarla hafıza oyunu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial