Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklarla kare bardak altlığı yapımı evde yapmaktan keyif alacağınız bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Plastik kapaklar farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Elinizde fazla sayıda kapak varsa bunlarla evde çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kare bardak altlığı yapımında da plastik kapaklar kullanılmaktadır. Kare bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı

Evde plastik kapaklarla bardak altlığı yapmak isterseniz kapakları ütü ile eritme yöntemini uygulayabilirsiniz. Bu şekilde yapıştırıcı kullanmadan çok kısa sürede güzel bir bardak altlığı tasarlayabilirsiniz. Genelde bu yöntemi kullanarak çiçek şeklinde bardak altlığı yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle aynı yöntemle kare bardak altlığı yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde atılmayı bekleten plastik kapaklar varsa hemen bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 9 tane plastik kapak
  • Pişirme kağıdı
  • Ütü

Uygulamanın yapımında her türlü plastik kapak kullanılabilir. Yapacağınız bardak altlığının kullanışlı olması için kapaklar aynı boyutta olmalıdır.

Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Plastik kapakların üzerinde siyah yazı bulunuyorsa bunları aseton ile kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Malzemeler hazır ise bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Pişirme kağıdını düz bir zemine serin ve üzerine 9 tane plastik kapağı 3’erli şekilde kare olarak sıralayın.

 

Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-1
Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-1

Pişirme kağıdını kapakların üzerine açık yer kalmayacak şekilde güzelce kapatın. Sonrasında ütüyü bunların üzerine bastırın. Arada bir pişirme kağıdını kaldırmadan kontrol edin. Kapakların hepsi aynı şekilde eriyerek düzleşmeli.

Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-2
Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-2

Yöntemi bu şekilde uyguladıktan sonra bir süre doğumasını bekleyip pişirme kağıdını kaldırarak sonucu görebilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-3
Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-3

Bardak altlığının daha düz bir hale gelmesi için uygulama sonrasında üzerine içi su dolu bir kap koyabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-4
Plastik Kapaklarla Kare Bardak Altlığı Yapımı-4

Bu yazımızda sizlerle plastik kapaklarla kare bardak altlığı yapımı resimli anlatım paylaştık. Bu kolay yöntem sayesinde evde aynı ya da farklı renklerde kare bardak altlıkları yapabilirsiniz. Evde çiçek şeklinde bardak altlığı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla bardak altlığı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial