Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklarla kapı süsü yapımı çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Kapı süsü dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Bu dekor ürününü dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle plastik kapakları kullanarak kapı süsü yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde atılmayı bekleyen plastik kapaklar varsa bunlarla kapı süsü yapmayı deneyebilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı

Evde kapı süsü yapımı için genelde kağıt, fon kartonu, eva, keçe gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda metal, ahşap ya da köpük halka üzerine süsleme yapılmaktadır. Bizim size bahsedeceğimiz uygulamada karton tabak ile yapılan halkanın üzerine plastik kapaklarla yapılan çiçekler yapıştırılarak süsleme yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde evdeki plastik kapakları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzeler

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı Malzemeler
Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı Malzemeler
  • 1 tane kağıt tabak
  • Falçata
  • Makas
  • 12 tane plastik kapak
  • Silikon tabancası

Bunların dışında yapacağınız çiçeklerin ortasına süsleme yapmak için düz ya da simli eva kullanabilirsiniz. Kapı süsünü asmak için ince bir kurdele ya da ip.

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

İlk olarak plastik kapaklarla çiçek yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için plastik kapakların iç tarafındaki çiziklere falçata ile kesikler yapın. Daha sonra bu kesikleri dışa doğru açtırarak çiçek yapabilirsiniz. Çiçek yaparken zorlanırsanız daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-1
Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-1

Bu şekilde 12 tane çiçek yaptıktan sonra bunların ortasına eva ile küçük süslemeler yapabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-2
Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-2

Karton tabağın ortasını falçata ile keserek çıkarın. Bu şekilde halkayı yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-3
Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-3

Hazırlamış olduğunuz plastik çiçekleri silikon tabancası yardımı ile katon halkanın üzerine yapıştırın.

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-4
Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-4

Halkanın üzerini tamamen kapladıktan sonra bunun arkasına ince bir kurdele ya da ip ile halka yaparak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-5
Plastik Kapaklarla Kapı Süsü Yapımı-5

Yukarıda sizlerle paylaştığımız plastik kapaklarla kapı süsü yapımı resimli anlatım sayesinde siz de bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Evde değerlendirilmeyi bekleyen sürpriz yumurta kapları varsa daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kapları ile kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial