Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklarla diş fırçası tutacağı yapımı çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Diş fırçası tutacağı fırçanın açıkta kalıp kirlenmesini önleyen pratik bir aparat olduğu için herkes ihtiyaç duyabilir. Evde kendiniz ya da diğer aile bireyleri için diş fırçası tutacağı yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Evde diş fırçası tutacağı yapmak için plastik kapakları kullanabilirsiniz. Bu kapakların kenarına kesikler yaparak bu kısımlara diş fırçasını geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında büyük plastik kapakları kullanarak kısa sürede istediğiniz sayıda diş fırçası tutacağı yapabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Diş Fırçası Tutacağı
Plastik Kapaktan Diş Fırçası Tutacağı

Yaptığınız diş fırçası tutacağının arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunu istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz. Farklı renklerde kapaklar kullanarak rengarenk tutacaklar yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Falçata

Bunların dışında diş fırçası tutacağını sabitlemek için çift taraflı bant da gerekmektedir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada ayran kabı kapağı kullanılmış. Siz de uygulamayı yaparken ayran kabı kapağı ya da 5 litrelik su kapağı kullanabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Nasıl Yapılır?

Diş fırçası tutacağı yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Pet şişe kapağını iç tarafı size bakacak şekilde sert bir zemine yerleştirin. Falçata yardımı ile bunun kenarına diş fırçasının sığabileceği küçük bir kesik yaparak bu parçayı kesip çıkarın.
  • Bunun karşısına da diş fırçasının sap kısmının sığacağı büyüklükte bir kesik yaparak bu parçayı da çıkarın.
  • Bu şekilde diş fırçası tutacağı yaptıktan sonra bunun arka tarafına çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz.

Diş fırçasını kesiklerin olduğu yere yerleştirip hafifçe bastırarak fırçayı yerleştirebilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaklarla diş fırçası tutacağı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde plastik kapaklarla dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial