Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde bulunan plastik kapakları değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Elinizde değerlendirmek için biriktirdiğiniz kapaklar varsa bunlarla güzel bir çiçek yapabilirsiniz. Boya kullanmadan sadece 2 malzeme ile çiçek yapabileceğiniz bu uygulamayı yapmak sizin için keyifli olabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz plastik kapaklarla çiçek yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı

Plastik kapaklar geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu kapakların üzerini boyayarak veya çeşitli süslemeler yaparak çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Plastik kapakların üzerine ütü ile bastırarak kolay bir şekilde duvar süsü, nihale ve bardak altlığı yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla bardak altlığı ve nihale yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Ütü kullanmadan güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz plastik kapaktan çiçek yapmayı deneyebilirsiniz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak yaptığınız çiçekleri tek tek kullanabileceğiniz gibi isterseniz bunları birleştirerek harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Çiçek
Plastik Kapaktan Çiçek

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane plastik kapak
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakların 5 tanesi aynı geriye kalan 1 tanesi ile farklı renkte olmalıdır. Çiçeğe süsleme yapmak isterseniz boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakların aynı boyutta olması gerekmektedir.

Plastik Kapaklarla Çiçek Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Kapakların üzerinde yazılar varsa bir parça pamuğa aseton dökerek bununla silebilirsiniz.

  • Plastik kapakları boyamak isterseniz bunun için istediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz.
  • İlk olarak çiçeğin dış kısmını yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için kapakların kenarlarına silikon sürerek 5 tanesini daire oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın.
  • Bu şekilde çiçeğin dış kısmını oluşturduktan sonra kalan son kapağı da çiçeğin ortasına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız çiçeğin daha şık görünmesi için isterseniz üzerine boncuk, pul veya parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaklarla çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial