Plastik Kapaklarla Çiçek Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Farklı renk ve boyutlardaki plastik kapaklar günümüzde birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Elinizdeki kapak sayısına ve bunların boyutuna göre yapabileceğiniz farklı tasarımlar bulunmaktadır. Aynı boyda çok sayıda plastik kapak varsa bunlarla güzel bir dekoratif çiçek yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse plastik kapaklarla çiçek nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde plastik kapaktan çiçek yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. Elinizde tek bir kapak varsa bunun kenarlarına falçata ile kesikler yapıp bunları açtırarak çiçek yapabilirsiniz. Bu çiçeğe pipet ya da başka malzeme ile sap yaparak vazoya koyabilirsiniz. Plastik kapaklarla basit ve güzel bir çiçek yapmak isterseniz yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Yapacağınız çiçekleri kullanarak evde harika dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Çiçek
Plastik Kapaktan Çiçek

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane plastik kapak
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakların 5 tanesi aynı geriye kalan 1 tanesi ile farklı renkte olmalıdır. Çiçeğe süsleme yapmak isterseniz boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakların aynı boyutta olması gerekmektedir.

Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise dekoratif çiçek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kapakların üzerinde yazı varsa bunları aseton ile silerek çıkarabilirsiniz.
  • Plastik kapakları boyamak isterseniz bunun için istediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz.
  • İlk olarak çiçeğin dış kısmını yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için kapakların kenarlarına silikon sürerek 5 tanesini daire oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın.
Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde çiçeğin dış kısmını oluşturduktan sonra kalan son kapağı da çiçeğin ortasına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız çiçeğin daha şık görünmesi için isterseniz üzerine boncuk, pul veya parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde rengarenk çiçekler yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaklarla çiçek yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Elinizde tek bir plastik kapak varsa bununla güzel bir çiçek yapmak için daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial