Plastik Kapaklardan Duvar Süsü Yapımı

Plastik Kapaklardan Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklardan duvar süsü yapımı evde kolay bir şekilde dekor ürünü yapmak isteyenlerin dikkatini çekebilecek bir uygulamadır. Günümüzde dekor ürünü yapmak için uygulanan çok güzel geri dönüşüm projeleri bulunmaktadır. Bu projelerde plastik şişeler, teneke kutular, kartonlar ve cam kavanozlar sıkça kullanılmaktadır. Bu sayede mutfakta kullanılan çoğu gıdanın boşalan kutuları da değerlendirilmektedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız plastik kapaklardan duvar süsü yapımı da bu tür çalışmalara bir örnektir. Evde kıyıda köşede atılmayı bekleyen plastik kapaklar varsa bunları değerlendirmek için yazımıza göz atabilirsiniz. Plastik kapaklardan dekoratif süs yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yeterli sayıda plastik kapak
  • Yapıştırıcı
  • Bir karton parçası
  • Makas

Bu uygulamanın yapımında her türlü plastik şişe kapağını kullanabilirsiniz.

Plastik Kapaklardan Nasıl Duvar Süsü Yapılır?

Evde plastik kapaktan duvar süsü yapmak isterseniz bunun için çok sayıda plastik kapağa ihtiyacınız var. Bu kapaklar farklı büyüklükte olabilirler. Şık bir dekor ürünü yapmak için kapakların üzeri yazısız olmalıdır. Bu nedenle uygulamayı yapmaya başlamadan önce kapaklardaki yazıları silerek çıkarmanız gerekiyor. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Duvar süsünü rahat yapabilmek ve kolayca asmak için oluşturacağınız deseni bir kartonun üzerine yapmalısınız. Kartonu makasla, yapacağınız süse uygun boyutta kesin.
  • Sonraki aşamada kartonun ortasına bir tane plastik kapak yapıştırın. Elinizde büyük boyutta kapak varsa ortaya bunu yapıştırarak daha şık bir tasarım yapabilirsiniz.
  • Bir sonraki aşamada ortadaki plastik kapağın etrafına diğer kapaklardan yuvarlak oluşturacak şekilde yapıştın.
  • Bu şekilde kapakların etrafını doldurarak duvar süsünü istediğiniz kadar büyük yapabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra çiçekli duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Kartonun üst tarafına delik açıp buradan ip ya da ince bir kurdele geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken farklı büyüklükte kapaklar kullanırsanız ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. İsterseniz bir kartonu kalp ya da başka bir şekilde keserek buna plastik kapaklar yapıştırarak da farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Daha şık görünmeleri için plastik kapakları boyayabilir ya da üzerlerine küçük parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. Evde kolay duvar süsü yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için aşağıdaki örnek çalışmaya göz atabilirsiniz.

Bu konuda farklı bir çalışma yapmak isterseniz, pet şişe ve kapaklardan vazo yapımı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Plastik Kapaklardan Duvar Süsü Yapımı
Plastik Kapaklardan Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial