Plastik Eldivenden Kukla Yapımı

Plastik Eldivenden Kukla Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik eldivenden kukla yapımı küçük çocuğu olanların evde keyif alarak yapabilecekleri çok pratik bir uygulamadır. Çocuklar kukla ile oynamayı çok sevdikleri için anneler el becerilerine göre onlara evde kukla yapmaktadır. Sizin de küçük çocuğunuz varsa ve ona kukla yapmak için gerekli el becerisine sahip olmadığınızı düşünüyorsanız bu uygulama tam size göre. Bulaşık yıkarken ve temizlik yaparken kullanılan plastik eldivenler bu projenin ana malzemesini oluşturuyor. Plastik eldivene göz ve saç yaparak onu kısa sürede sevimli bir kuklaya çevirebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda eldivenden kukla yapmak için gereken malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane plastik eldiven
  • Siyah ve beyaz keçe
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Siyah yün ip

Plastik Eldivenden Nasıl Kukla Yapılır?

Eldivenden kukla yapmak oldukça kolay bir uygulamadır. Hemen evinizde bulunan plastik eldivenlerden birisini alarak uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk önce keçe kumaştan kuklaya ağız ve göz yapmanız gerekiyor. Beyaz keçeden göz yapımında kullanmak için 5 tane yuvarlak parça oluşturun. Daha sonra 5 tane de bunlardan daha küçük yuvarlak parça yapın. Beyaz parçaların üzerine siyahları güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde gözleri yaptıktan sonra siyah keçeden bir ağız ve beyaz keçe ile de istediğiniz şekilde dişler yapın. Bunları da yaptıktan sonra sıra kuklaya saç yapmaya geldi.
  • Siyah yün ile eldivenin her parmağı için saç tutamları yapın.
  • En son göz, ağız ve saçları eldivenin parmak uçlarına yapıştırarak kuklayı tamamlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra el kuklası hazırdır. Bu uygulamayı yaparken isterseniz oyuncak göz de kullanabilirsiniz. Elinizde artık kumaşlar varsa bunları da kuklayı süslemek için kullanmanız mümkün. Bu şekilde yapacağınız el kuklaları sayesinde evde çocuğunuzla birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Çocuğunuza oynaması için güzel bir kukla yapmak isterseniz bu pratik çalışmayı deneyebilirsiniz. Bu uygulamayı yün eldiven ile de yapmanız mümkün. İsterseniz bu plastik eldivenlerin uç kısımlarını keserek bunları parmak kukla olarak da kullanabilirsiniz. El kuklası yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki örnek bu konuda işinize yarayabilir.

Plastik Eldivenden Kukla Yapımı
Plastik Eldivenden Kukla Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial