Plastik Bardaktan Tavşan Yapımı

Plastik Bardaktan Tavşan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik bardaktan tavşan yapımı kolay ve çocukların keyif alarak yapabilecekleri bir el işi çalışmasıdır. Günümüzde içecekleri koyduğumuz plastik bardaklardan çok güzel kendin yap çalışmaları uygulanmaktadır. En ucuz malzemelerden birisi olduğu için pet bardaklar okul öncesi etkinliklerde sıkça tercih edilmektedir. Bu bardaklardan çok güzel hayvan figürleri ve daha başka çalışmalar yapılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz pet bardaktan tavşan yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Çocuğunuzun evde verimli vakit geçirmesini istiyorsanız siz de onunla birlikte bu pratik uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Plastik bardak
 • Tavşanın kulakları için beyaz ve pembe eva kağıdı ya da fon kartonu
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Oyuncak göz
 • Siyah boya
 • Tavşanın bıyıkları için uygun boyutta kumaş ya da aksesuar

Plastik Bardaktan Nasıl Tavşan Yapılır?

Plastik bardaktan tavşan yapmak için kullanacağınız malzemeler farklılık gösterebilir. Tavşana kulak yapmak için fon kartonu ya da eva kağıdı kullanabileceğinizi söylemiştik. Bunların yanı sıra keçe de kullanmanız mümkün. Gözleri yapmak için de düğme ya da buna benzer aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra uygulamanın yapılışına geçebiliriz.

 • İlk olarak tavşanın kulaklarını yapmakla işe başlamalısınız. Bunun için beyaz fon kartonuna iki tane kulak çizin. Pembe fon kartonuna da bundan biraz daha küçük kulaklar çizin. Daha sonra bunları makasla dikkatli bir şekilde kesin.
 • Hazırlamış olduğunuz beyaz kulakların üzerine pembeleri yapıştırın. Kulakları plastik bardağın iç tarafına güzelce yapıştırın.
 • Oyuncak gözleri ve bıyığı da yerine yapıştırdıktan sonra siyah boya ile tavşana ağız ve dişler yaparak uygulamayı tamamlayın.

Uygulamanın yapımında beyaz ve pembe renkli plastik bardakları kullanarak istediğiniz sayıda tavşan yapabilirsiniz. Eğer tavşanın gözlerini de siyah boya ile çizerek yapacaksanız o zaman karton bardak kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak tavşan dışında başka hayvan figürleri de yapabilirsiniz. Çocuğunuzun yaptığı bu sevimli tavşanın içine kalem koyarak bunu kalemlik olarak da kullanmanız mümkün. Okul öncesi çocukların severek yapacağı bu el işi çalışması hakkında daha iyi fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda iki tane örnek çalışma paylaşıyoruz.

Plastik bardaklardan başka hayvan figürleri de yapmak isterseniz, plastik bardaktan hayvan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Bardaktan Tavşan Yapımı
Plastik Bardaktan Tavşan Yapımı
Plastik Bardaktan Nasıl Tavşan Yapılır
Plastik Bardaktan Nasıl Tavşan Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial