Plastik Bardaktan Hayvan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik bardaktan hayvan yapımı çocuklar için çok kolay ve eğlenceli bir kendin yap uygulamasıdır. Çocuklar hayvan figürlerini yapmaktan keyif aldıkları için okul öncesi kategorimizde sık sık bu tür el işi çalışmalarına yer veriyoruz. Çoğumuzun evinin mutfağında bulunan plastik bardaklar kullanılarak birçok kolay kendin yap çalışması yapılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz plastik bardaktan hayvan yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Renkli plastik bardakları kullanarak kurbağa, tavşan, tavuk ve fil gibi birçok sevimli hayvan figürü yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında küçük boyutta eva kağıdı, fon kartonu ya da keçeler kullanılabilir. Böylece elinizde başka çalışmalardan kalan bu tür malzemeler varsa bunları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Plastik bardaktan hayvan yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli plastik bardak
  • Eva kağıdı
  • Oyuncak göz
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kalem

Hangi hayvanı yapacaksanız kullanacağınız plastik bardak ve eva kağıdının rengini de ona uygun seçmelisiniz.

Plastik Bardaktan Nasıl Hayvan Yapılır?

Kolay hayvan figürü yapımı hakkında paylaşacağımız örnek çalışmalarda kullanılan temel malzeme renkli plastik bardaktır. Bunun dışında hayvanın kulak ve ağız gibi parçalarını yapmak için de uygun renkte eva kağıdı ya da fon kartonuna ihtiyaç vardır. Pet bardaktan hayvan figürü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmekte.

  • İlk yapmanız gereken eva kağıdına hayvanın ağız, kulak, kanat gibi parçalarını kalem ile çizmek. Daha sonra bu parçaları makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Gerekli olan tüm parçaları hazırladıktan sonra hayvan yapımına geçebilirsiniz.
  • Plastik bardağı ters olarak çevirin. Bunun üst tarafına oyuncak gözleri yapıştırın. Diğer parçaları da yapışkan yardımı ile yerlerine taktıktan sonra uygulamanın yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay kendin yap uygulamasını evde deneyerek siz de çok güzel hayvan figürleri yapabilirsiniz. Hayvan figürü oluştururken elinizdeki imkanlara göre farklı malzemeler kullanarak daha değişik tasarımlar da oluşturmanız mümkün. Yaptığınız hayvan figürünü bir kartona yapıştırarak bunu çocuk odasında sevimli bir biblo olarak da kullanmanız mümkün. Evde plastik bardaktan kurbağa ve daha başka hayvanlar yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Plastik Bardaktan Hayvan Yapımı
Plastik Bardaktan Hayvan Yapımı
Plastik Bardaktan Hayvan Yapımı-1
Plastik Bardaktan Hayvan Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial