Pipetten Kurbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pipetten kurbağa yapımı küçük çocukların keyif alarak yapacakları bir uygulamadır. Okul öncesi çocukların yaptığı etkinliklerin çoğunda hayvan figürü kullanılmaktadır. Çocuklar hayvanları sevdikleri için bu tür çalışmaları yapmaktan keyif alırlar. Biz de bu nedenle okul öncesi kategorisinde bu tür çalışmalara sık sık yer veriyoruz. Bugün size bahsedeceğimiz pipet ile kurbağa yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Küçük çocuğunuz varsa evde onula birlikte bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Pipetten kurbağa yapmak için gerekli olan malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Pipetten Kurbağa Yapımı

Pipetten kurbağa yapmak kolay olduğu için çocukların bu uygulamayı yaparken keyif alacaklarını düşünüyoruz. İçecek içerken kullanılan pipetler bazı kendin yap uygulamalarında boncuk olarak da kullanılmaktadır. Bu sayede boncuk almadan evdeki pipetler boncuğa dönüştürülebilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken pipeti makas ile küçük parçalara kesmek. Bunu yaptığınızda parçaların boncuk şeklinde olduğunu görebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan pipetten kurbağa yapımını anlatmaya geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Yeşil pipet
  • Makas
  • Yeşil fimo hamuru
  • Kurbağa yapmak için kurbağa şeklinde bir kalıp
  • Oyuncak göz

Uygulamanın yapımında kullanılan fimo hamurunu kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Pipetten Kurbağa Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yeşil pipeti makas yardımı ile ince parçalar halinde kesin.
  • Bu şekilde boncukları yaptıktan sonra yeşil fimo hamurunu yuvarlak bir nesne yardımı ile biraz inceltin ve kalıp yardımı ile kurağa şeklini çıkarın.
  • Sonraki aşamada fimo hamurunun üzerini pipet parçaları ile kaplayın. Bu parçaları fimo hamuruna hafifçe bastırarak yapışmalarını sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken ön tarafa oyuncak gözleri de aynı şekilde tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra pipetten kurbağa yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay uygulama sayesinde farklı renkte fimo hamuru ve pipetler kullanarak değişik figürler de yapılabilir. İsterseniz pipetleri fimo hamuruna tutturmak yerine bir kağıda yapıştırarak da aynı uygulamayı yapmanız mümkün. Bu uygulamayı denemek isteyenler içiz aşağıda, pipetten kurbağa yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz kolay çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız kartondan kolay ev yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Pipetten Kurbağa Yapımı
Pipetten Kurbağa Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial