Pipetten Köpük Baloncuk Oyuncağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar köpük baloncuk oynamayı çok severler. Köpük baloncuk yapmak için dışarıda satılan oyuncaklar bulunmaktadır. Biz bugün sizlerle evde köpük baloncuk oyuncağı yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde pipetten köpük baloncuk oyuncağı yapımı okul öncesi çocuklarında severek yapacağı bir etkinliktir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz köpük baloncuk oyuncağı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipetten Köpük Baloncuk Oyuncağı Yapımı

Evde köpük baloncuk oyuncağı yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bahçe sulama hortumu, tel, şönil, pet şişe ve pipet gibi malzemeler ile evde köpük baloncuk oyuncağı yapılabilir. Biz bugün sizlere bu uygulamalardan birisi olan pipet ile baloncuk oyuncağı yapımını paylaşmak istiyoruz. Bu kolay çalışmayı küçük çocuklarda zorlanmadan yapabilirler. Evde çocuğunuzla birlikte pipetten baloncuk oyuncağı yapıp bununla köpükler çıkararak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Pipetten Köpük Baloncuk Oyuncağı Yapımı
Pipetten Köpük Baloncuk Oyuncağı Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Pipet
  • Makas
  • Desenli bant

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada 6 tane pipet kullanılmış. İsterseniz pipet sayısını arttırarak daha çok köpük baloncuk çıkaran bir oyuncak yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pipetten Köpük Baloncuk Oyuncağı Nasıl Yapılır?

Pipet ile köpük baloncuk oyuncağı yapmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilkinde pipetler makas ile küçük parçalar halinde kesilerek bu parçalar bir pipete yapıştırılmaktadır. Bu yöntemi uyguladığınızda suya dayanıklı, kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda risk almamak için size aşağıda bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetlerin üst kısmında bulanan kıvrımlı yerleri makas yardımı ile kesin.
  • Sonrasında tüm pipetleri elinize alıp hepsini aynı hizaya getirdikten sonra ortalarından desenli bant ile yapıştırarak birleştirin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra pipet ile köpük baloncuk oyuncağı yapımı tamamlanmış oluyor.

Evde deterjanlı su karışımı hazırladıktan sonra baloncuk oyuncağını bu suya batırarak köpük baloncuklar yapabilirsiniz. Bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pipetten köpük baloncuk oyuncağı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Okul öncesi çocukların pipet ile yapabileceği kolay bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız okul öncesi pipet ile balık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pipetten Köpük Baloncuk Oyuncağı Yapımı Resimli Anlatım
Pipetten Köpük Baloncuk Oyuncağı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial