Pipetten Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pipetten kolye yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir takı tasarım çalışmasıdır. El yapımı takı kullanmaktan hoşlananlar evde bileklik, kolye, yüzük ve küpe gibi takılar yapmaktadır. Siz de bu tür çalışmalara ilgi duyuyorsanız işe kolay uygulamaları denemekle başlayabilirsiniz. Bu konuda size ilham verecek bir çalışma incelemek isterseniz, pipetten kolye yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipetten Kolye Yapımı

Evde kolye yapmanın en kolay yolu ipe boncuk geçirmek ve bu şekilde istenen uzunlukta kolye yaparak buna halka ve kopça takmaktır. Bu pratik yöntem sayesindr farklı renk ve boyutta boncuklar kullanarak çok güzel kolyeler yapılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da ipe boncuk yerine pipet geçirilmektedir. Pipeti makas ile keserek boncuk haline getirdikten sonra bunları orjinal halleri ile kullanabilir ya da üzerlerine desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz. Pipetten boncuk yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce, paylaştığımız, pipet ile desenli boncuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde pipetten kolye yaparken ipi pipetlerin içinden geçireceğiniz için bunun uygun yapıda olması gerekmektedir.

Pipetten Kolye
Pipetten Kolye

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane pipet
 • Makas
 • İstediğiniz renkte desenli bant
 • Uygun yapıda bir ip

Pipetten Kolye Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel bir kolye yapabilirsiniz.

 • Pipetin üst tarafında kıvrım varsa bunu makas ile keserek düzeltin.
 • Sonraki aşamada desenli bandı pipetin üst tarafından aşağı doğru sıkı bir şekilde sarın.
 • Pipetin tamamını desenli bant ile kapladıktan sonra istediğiniz uzunlukta 4 tane parça kesin. Bunlar boncuk olarak kullanılacağı için hepsi aynı boyutta olmalıdır.
 • Bu şekilde boncukları yaptıktan sonra ipten istediğiniz uzunlukta bir parça kesin ve buna 3 tane pipet boncuk geçirin.
 • 4. pipeti ipe geçirdikten sonra bunun içinden ipin diğer ucunu da geçirin.
 • Son olarak ipin iki ucunu hafiçe çekerek pipeti diğerlerinin üst tarafına getirin.
 • Tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptığınızda ortaya yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir kolye çıkacak.

Pipet ile yaptığınız bu güzel kolyeyi kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Aynı boncukların daha küçüğünden yapıp bunları ipe geçirerek kolye ile takım bir bileklik de yapabilirsiniz. Evde bu keyifli çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, pipetten kolye resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Pipetten Kolye Resimli Anlatım
Pipetten Kolye Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial