Pipetten Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle okul öncesi çocuklarında rahatlıkla uygulayabileceği kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Pipet kendin yap çalışmalarında ve okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılan bir malzemedir. Renkli pipetleri makas ile keserek bunları boncuk haline getirdikten sonra küpe, kolye ve bileklik gibi takılar yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir vermek için pipetten kolye yapımı paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pipetten Kolye Yapımı

Evde pipetten takı yapmak oldukça keyiflidir. Pipetleri küçük ya da orta boyda kesip bunları ip veya ince bir kurdeleye geçirerek çok güzel kolye ve bileklikler yapabilirsiniz. 2 tane pipet kullanarak kısa sürede güzel bir kolye yapabilirsiniz. Elinizde renkli pipet yoksa beyaz pipeti oje ya da akrilik boya ile istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada pipetler orta büyüklükte kesilmiş. Siz isterseniz biraz daha küçük keserek farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Elinizde desenli bant varsa pipetleri bununla kaplayarak daha şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, pipetten kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane renkli pipet
  • Makas
  • İp ya da ince bir kurdele

Pipetten Kolye Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise kolye yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetleri makas ile keserek uzun boncuklar haline getirmeniz gerekiyor. Her pipeti 6 eşit parçaya keserek toplam 12 parça elde edin.
  • 3 pipet ile 1 tane uzun boncuk yapmak için bunlardan 2 tanesini makas ile dik olarak kesin.
  • Bu kestiğiniz parçaları bütün olan pipetin içine sokun.
  • Diğer pipet parçalarına da aynı işlemi uygulayarak toplam 4 tane boncuk hazırlayın.
Pipetten Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Pipetten Kolye Yapımı Resimli Anlatım
  • Hazırladığınız pipet boncuklardan 3 tanesini ipe geçirin.
  • 4. boncuğa geldiğinizde bunun içinden ipin her iki ucunu karşılıklı olarak geçirin ve ipin uçlarını iki yana çekerek bunu diğer pipetlerle birleştirin.
  • Böylece pipetlerle kare şeklinde bir kolye ortaya çıkacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra pipetten kolye yapımı tamamlanmış oluyor. İpin her iki ucuna düğüm yaptıktan sonra kolye kullanıma hazırdır. Evde bu kolay uygulamayı yaparak kendiniz ya da çocuğunuz için şık bir kolye yapabilirsiniz. İsterseniz kolye yapımı için aynı renk pipetler de kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz pipetlere parlatıcı sürdükten sonra bunları sime batırabilirsiniz. Evde pipetten kolye yaparken işiniz kolaylaştırmak için aşağıda pipetten kolye yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial