Pipetten Bilezik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay bilezik yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için rengarenk bilezikler yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde kendinize takı yapmak istiyor fakat takı yapımı için gerekli malzemeleriniz olmadığı için yapamıyorsanız sadece pipet ve ütü kullanarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, pipetten bilezik yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipetten Bilezik Yapımı

Evde takı yapımı için genelde boncuk kullanılsa da ataç ve pipet ile de takı yapılmaktadır. Atacı düz bir şekilde açıp daha sonra parmağınıza uygun bir halka şekline getirerek evde çok güzel yüzükler yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız ataçtan boncuklu yüzük yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Atacı kalp şekline getirerek bununla şık kolye ve bileklikler yapabilirsiniz. Ataç gibi pipet de evde takı yapımı için ideal bir malzemedir. Pipeti makas ile keserek bunu boncuk haline getirerek bu boncukları küpe, kolye ve bilezik yapmak için kullanabilirsiniz. Evde pipetten takı yapımı için farklı bir yöntem uygulamak isterseniz ütü ile düzleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renk ve kalınlıkta harika bilezik ve bileklikler yapabilirsiniz.

Pipetten Bilezik Yapımı
Pipetten Bilezik Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte pipet
  • Pişirme kağıdı
  • Ütü
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kalın pipet kullanırsanız ortaya çok şık bir tasarım çıkacaktır.

Pipetten Bilezik Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise bilezik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pişirme kağıdını ortadan ikiye katlayın ve bunun arasına pipetleri düzgün bir şekilde yerleştirin.
  • Pişirme kağıdının üzerinden ütüyü pipetlere bastırarak bunların düzleşmesini sağlayın.

Pipetten Bilezik Yapımı Resimli Anlatım

  • Ütü bastıktan sonra biraz soğumasını bekleyerek pişirme kağıdının arasındaki pipetleri çıkarın.
  • Bunları birbirinden ayırdıktan sonra kolunuza göre ayarlayın ve açık olan uçlarını silikon tabancası yardımı ile yapıştırarak birleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra pipet ile bilezik yapımı tamamlanmış oluyor. Hemen kolunuza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Silikon tabancanız yoksa pipetin uçlarını şeffaf bant ile de birleştirebilirsiniz. Bu kolay yöntemi evde denemek isteyenler için aşağıda pipetten bilezik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pipetten kolye ve bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipetten takı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial