Pipetten Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pipetten bileklik yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için bunu çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Son dönemlerde pipet hobi çalışmalarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Beyaz ya da renkli pipetler bütün olarak ya da küçük parçalar halinde kesilerek farklı şekillerde kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle pipetten bileklik yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için evde kolay bileklik yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve resimli anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipetten Bileklik Yapımı

Evde kolay bileklik yapımı ile ilgili birçok farklı çalışma bulunmaktadır. İp ile çeşitli teknikler kullanılarak bileklik örülebileceği gibi ipe plastik ya da ahşap boncuklar geçirilerek de bileklik yapılmaktadır. Bizim bugün size anlatacağımız çalışmada ise pipet kullanılarak bileklik yapılmaktadır. Pipetin üzeri desenli bant ile kaplandıktan sonra pipet makas ile kesilerek boncuk haline getirilerek istediğiniz boyutta bir bileklik yapabilirsiniz. Düz ya da desenli olan renkli bantlar sayesinde pipetleri farklı renk ve desenlerde süslemeniz mümkün. Bu şekilde boyamakla ya da desen çizmekle uğraşmadan kolay bir şekilde süsleme yapılabilir. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve desende bantlar bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç tane pipet
  • Makas
  • Desenli bant
  • Misina ipi

Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır?

Pipet ve desenli bant hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir bileklik yapabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetin üzerini desenli bant ile kaplamakla işe başlamalısınız. Bunun için bandı pipetin alt tarafından başlayarak üste doğru yapıştırmaya başlayın.
  • Bu şekilde pipetin her yerini bant ile kapladıktan sonra bunu makas ile küçük parçalar halinde kesin. Boncuğun hangi büyüklükte olmasını istiyorsanız pipeti o boyda keserek boncukları yapabilirsiniz. Bileklik için kullanacağınız desenli boncukları yaparken aşağıdaki resimden faydalanabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile desenli boncuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
Desenli Boncuk Yapımı Resimli Anlatım
Desenli Boncuk Yapımı Resimli Anlatım
  • Yeterli sayıda boncuk yaptıktan sonra bunları misina ipine geçirin. Bilekliği kolunuza göre ayarladıktan sonra ucuna sıkı bir şekilde düğüm atarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çocuğunuzla birlikte çok güzel bileklikler yapabilirsiniz. İsterseniz pipeti daha uzun parçalar halinde keserek farklı boncuklar da yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bileklik yaparken pipet boncukların yanı sıra aralara başka boncuk ya da aksesuarlar da takabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarım çalışmasını uygulamak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, pipetten bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Pipetten Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Pipetten Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial