Pipet ve Kalemtıraş ile Bileklik Yapımı

Pipet ve Kalemtıraş ile Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pipet ve kalemtıraş ile bileklik yapımı evde kolay takı tasarım çalışması yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir uygulamadır. Evde bileklik yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede çok güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. İnce ve zarif takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu uygulama tam size göre. Önerimizi değerlendirmek isterseniz pipet ve kalemtıraş ile bileklik tasarlamak için uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pipet ve Kalemtıraş ile Bileklik Yapımı

Evde bileklik yapımı denince ilk olarak aklımıza örgü bileklik modelleri gelse de farklı malzemeler de kullanılabilir. Keçe, eva, kurdele, pet şişe ve pipet gibi malzemelerle de bileklik yapılmaktadır. Bu tarz kolay uygulamalar sayesinde örgü bileklik yapmayı bilmeyenler de evde bileklik yapma imkanı bulabilirler. Az sonra size bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayarak birkaç dakika içinde güzel bir bileklik yapabilirsiniz. İçecek içerken kullandığınız pipetleri kullanarak istediğiniz renklerde çok güzel bileklikler yapabilirsiniz. Uygulamayı rahat bir şekilde yapmak için biraz kalın olan pipetleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte pipet
  • Kalemtıraş

Uygulamanın yapımında düz renkli ya da karışık renkli pipetler kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İyi açan bir kalemtıraş kullanırsanız sonuç istediğiniz gibi olacaktır.

Pipet ile Bileklik Yapımı
Pipet ile Bileklik Yapımı

Pipet ve Kalemtıraş ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir bileklik yapabilirsiniz.

  • Pipeti elinizde yan olarak tutun ve bunun ucunu kalemtıraşın içine yerleştirin.
  • Sonrasında kalem açar gibi pipeti çevirmeye başlayın.
  • Bu şekilde pipetin tamamını açarak bilekliği tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pipet ile bileklik yapımı tamamlanmış oluyor. Bilekliği kolunuza göre ayarlayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde bilekliğe kopça yapmaya gerek yoktur. Kolunuza taktıktan sonra iki ucunu birbirine dolayarak kolay bir şekilde takabilirsiniz. Bu kolay takı tasarım uygulamasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız pipet ve kalemtıraş ile bileklik yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin. Evde kolay bileklik yapımı hakkında başka bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın