Pipet ile Kolay Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bileklik her yaştan bayanın sevdiği bir takı çeşididir. Farklı renk ve malzemeler ile yapılan düz ya da boncuklu bileklik modelleri bulunmaktadır. Bileklik kullanmayı seviyorsanız bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. İp ya da boncuk ile yapılan bileklik modelleri size zor geliyorsa pipet kullanarak da bileklik yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak kendiniz ve sevdikleriniz için rengarenk bileklikleri zorlanmadan yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz evde pipet ile kolay bileklik yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Pipet ile Kolay Bileklik Yapımı

Evde pipetten bileklik yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Pipeti boncuk şeklinde keserek bunları ince bir ipe geçirerek bileklik yapabilirsiniz. Bir ya da birkaç tane pipetin üzerine ütü basıp bunları birleştirerek de istediğiniz kalınlıkta şık bir bileklik yapabilirsiniz. Bunların dışında daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz pipeti kalemtraş ile açarak da kolay bir şekilde bileklik yapabilirsiniz. Yöntemi uygularken öncelikle kullanacağınız kalemtraşın pipetin kalınlığına uygun olamasını dikkat etmelisiniz. Pipeti kalemtraş ile açarken çok fazla ittirmeden dikkatli bir şekilde hareket ederseniz güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Pipetten Bileklik
Pipetten Bileklik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pipet
  • Pipetin kalınlığına uygun bir kalemtraş

Bileklik yapımı için her türlü pipet kullanılabilir.

Pipet ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise bileklik yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Pipetin üst kısmında kıvrım varsa bu parçayı makas ile keserek çıkarın. Geriye kalan düz parçayı bileklik yapmak için kullanabilirsiniz.
  • Pipeti kalemtraşa yerleştirin. Bu yerleştirme sırasında pipetin ağzını hafif yan şekilde tutun. Yaklaşık 30 cm açı ile pipeti kalemtraşa yerleştirin.
  • Sonrasında kalem açar gibi pipeti açın. Bu açma işlemi sırasında pipeti çok ittirmeden ya da çok fazla serbest bırakmadan açma işlemini gerçekleştirin.
  • Açtığınız pipeti bileklik olarak kullanmak için iki ucunu birleştirmeniz gerekir. Bu işlem için pipeti elinize alın. İki ucun da bir parmak kadar içinden bir yerinden pipetleri çapraz şekilde yerleştirin.
  • Sonrasında açıkta kalan kısımları dolayarak uç kısımları bilekliğe gizleyin.
  • İki ucunu birleştirdikten sonra bilekliği hafifçe açtırarak kolunuza takabilirsiniz. Esnek bir bileklik olduğu için takma ve çıkarma sırasında zorluk yaşanmaz.

Evde pipet ile bileklik yapımı bu şekilde olup isterseniz açtığınız pipeti bu şekilde saç ipi olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken saçınızdan bir tutam alıp açtığınız pipeti bu tutamın etrafına dolamak. Bu şekilde rengarenk pipetler ile saçlarınızı süsleyebilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda pipetten bileklik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir yöntem uygulayarak pipetten bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial