Pipet ile Kalem Başlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kalem başlığı her yaştaki öğrencinin severek kullandığı bir okul malzemesidir. Sevimli kalem süsleri sayesinde en basit kalemler bile şık bir görünüme kavuşmaktadır. Kendiniz veya sevdikleriniz için evde kolay kalem başlığı yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi tercih edebilirsiniz. Sadece bir parça pipet ve eva kullanarak şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için yazımızda pipet ile kalem başlığı yapımı hakkındaki detayları paylaşıyoruz.

Pipet ile Kalem Başlığı Yapımı

Evde kalem başlığı yapımı için genelde kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemelerden herhangi birisinin üzerine çiçek, kalp, yıldız veya başka bir resim çizerek bunu kalemin başına yapıştırarak güzel bir kalem başlığı yapabilirsiniz. Kalem süsünü yapıştırmak yerine farklı bir şekilde kaleme sabitlemek isterseniz bunun üzerine makas ile kesik yaparak kalemi buradan geçirerek süsü takabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, yapıştırıcısız kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yönteme benzer başka bir yöntem uygulamak isterseniz pipet kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, desenli ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Pipet
  • Zımba

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada arkası yapışkanlı eva kullandığımız için ayrıca yapıştırıcı kullanmadık. Normal eva kullanacaksanız ayrıca yapıştırıcı kullanmanız gerekmektedir. Kalem başlığının her iki tarafını aynı renkte yapabileceğiniz gibi isterseniz farklı renklerde de yapabilirsiniz.

Pipet ile Kalem Başlığı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise pipet ile kalem başlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetten küçük bir parça kesin ve bunun açık olan yerlerinden birini zımbalayarak kapatın. Bu şekilde kalem başlığının gövdesini yaptıktan sonra sıra süsleme yapmaya geldi.
  • Yapışkanlı evanın üzerine kalp, yıldız ya da istediğiniz başka bir şekli çizin ve bunu makas ile keserek çıkarın.
Pipet ile Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım
Pipet ile Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde 2 tane parça hazırlamanız gerekiyor.
  • Süslemeleri hazırladıktan sonra bunların kağıdını çıkararak pipetin zımbaladığınız kısmına karşılıklı olarak yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra pipet ile kalem başlığı yapımı tamamdır. Pipetin içine kalemi yerleştirerek kalem başlığını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde zevkinize uygun çok güzel kalem başlıkları yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı kağıt, karton veya keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pipet ile kalem başlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial