Pipet ile Kağıt Deleceği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kağıt deleceği yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kağıda delik açmanız gereken acil durumlarda size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kendi kağıt deleceğinizi yapabilirsiniz. Sizlere yapımını anlatacağımız delgeç ile çok kalın olmayan kağıtları kolaylıkla delebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz pipet ile kağıt deleceği yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipet ile Kağıt Deleceği Yapımı

Evde kağıt deleceği yapmak isterseniz bunun için karton ve pipet kullanabilirsiniz. Kağıda delik açabilmek için kullanacağınız pipet bükülmeyen sert bir yapıda olmalıdır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada balon çubuğu kullanılmıştır. Yapacağınız kağıt deleceğinin şık görünmesi için uygulama öncesinde kartonun üzerine kağıt ile kaplama yapabilir ya da istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz. Elinizde küçük sticker varsa bunları da süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Yapımını anlatacağımız kağıt deleceği ile tek seferde bir tane kağıt delebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir karton parçası
  • Pipet
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kartona delik açmak için sivri uçlu bir cisim

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz sticker kullanabilirsiniz. Karton olarak elinizde bulunan boş karton kutulardan kestiğiniz parçalar işinizi görecektir.

Pipetten Kağıt Deleceği Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kağıt deleceği yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kartondan 2 parmak genişliğinde bir şerit kesin ve bunu ortadan ikiye katlayın.
  • Sonrasında bu kartonun iki tarafına resimde gördüğünüz gibi delik açın. Bu delikleri makasın uç tarafı ile ya da başka bir sivri uçlu cisim ile yapabilirsiniz.
Pipet ile Kağıt Deleceği Yapımı Resimli Anlatım
Pipet ile Kağıt Deleceği Yapımı Resimli Anlatım
  • Pipetten makas yardımı ile bir parça kesin ve bunu açtığınız deliklerden birisine yapıştırarak sabitleyin.
  • Bu aşamada isteniz sticker ile süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pipetten kağıt deleceği yapımı tamamlanmış oluyor. Kağıdı kartonun içine yerleştirip pipetin olduğu yerden bastırarak delik açabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıda paylaştığımız videoda uygulamanın detaylarını bulabilirler. Hobi çalışmalarında kullanmak için ince uçlu bir cımbıza ihtiyacınız varsa, kürdan ile cımbız yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial