Pipet ile Desenli Boncuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pipet ile desenli boncuk yapımı başlığı altında sizlerle evde keyif alarak yapacağınız bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Takı ya da dekoratif süs yapmak için boncuğu ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan pipet, makas ve desenli bant. Bu malzemeleri kullanarak istediğiniz boyutta ve desende çok güzel boncuklar yapmanız mümkün. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pipet ile Desenli Boncuk Yapımı

İçecek tüketirken kullandığımız pipetler takı ya da dekoratif süs yapımında da kullanılmaktadır. Bu pipetler uzun ya da küçük şekilde kesilerek boncuk yapılabilir. Daha önceden sizlerle pipetten boncuk yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşmıştık. Bugünkü uygulamada pipet ile boncuk yapımının devamı olarak size ilham verebilir. Pipet ile yaptığınız boncuklar düz beyaz ise bunları boyayarak renklendirebilir ya da üzerlerine yapışkan döktükten sonra sime batırabilirsiniz. Bunlarla uğraşmak yerine daha kolay bir şekilde boncuk süslemesi yapmak için desenli bant kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde her renk ve desende bant bulmanız mümkün. Bu konuda tek yapmanız gereken boncukların hangi renk ve desende olmasını istediğinize karar vermek.

Gerekli Malzemeler

  • Pipet
  • Desenli bant
  • Makas

Pipet ile Desenli Boncuk Nasıl Yapılır?

Pipet kullanarak desenli boncuk yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak pipetin üzerini desenli bant ile güzelce kaplayın. Bunu yaparken bandı sıkı bir şekilde sarmaya dikkat etmelisiniz.
  • Pipeti desenli bant ile kapladıktan sonra bunu makas ile istediğiniz büyüklükte kesin.

Tüm bu aşamaların ardından pipetten desenli boncuk yapımı tamamdır. Bu boncukları bir ipe geçirerek güzel bir bileklik yapabilir ya da tasarlayacağınız dekoratif ürünleri süslemek için kullanabilirsiniz. Bu boncukları kullanarak şık bir kolye ya da bileklik yapmak isterseniz pipetleri parlak bantlarla kaplayabilirsiniz. Evde bu keyifli kendi yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, pipet ile desenli boncuk yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Desenli Boncuk Yapımı Resimli Anlatım
Desenli Boncuk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial