Pipet ile Cımbız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cımbız hobi çalışmalarında da kullanılan bir alettir. Kullanım alanına göre farklı şekil ve boyutta olan bu alet kağıt ve sticker tutmak için lazımsa bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda pipet ile cımbız yapımı paylaşıyoruz. Tek bir pipet ile küçük ve sevimli bir cımbız yapmak isterseniz anlatacağımız kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipet ile Cımbız Yapımı

Evde cımbız yapımı için çoğunlukla hobi çubuğu, kürdan ya da çöp şiş çubuğu gibi malzemeler kullanılmaktadır. Hobi çubuğu ile cımbız yapmak isterseniz bu ahşap çubuğu yapmak istediğiniz cımbıza uygun boyutta keserek iki parça hazırlamanız gerekiyor. Daha sonra bu iki parçayı araya uygun malzeme koyarak birleştirip cımbızı yapabilirsiniz. Bu tür bir uygulama size zor geliyorsa daha kolay bir çalışma tercih edebilirsiniz. Bunun için kürdan veya çöp şiş çubuğu gibi ucu sivri olan malzemeler kullanabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz kürdan ile cımbız yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pipet
  • Makas
  • Bant

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker da kullanabilirsiniz.

Pipet ile Cımbız Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise cımbız yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pipeti ortadan ikiye katlamakla işe başlayın.
  • Daha sonra bunun kat yerini bant ile birkaç kat sarın.
Pipet ile Cımbız Yapımı Resimli Anlatım
Pipet ile Cımbız Yapımı Resimli Anlatım
  • Pipetlerin uç kısmını makas yardımı ile verev olarak kesin.
  • Süsleme yapmak isterseniz pipetlerin birleştiği yere sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki kararı size bırakıyoruz.

Tüm bu aşamaların ardından pipetten cımbız yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak siz de hobi çalışmalarında kullanacağınız küçük bir cımbız yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıda paylaştığımız videoyu izleyerek uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. İnce yapıdaki kağıtları delmek için bir alete ihtiyacınız varsa pipet ile kağıt deleceği yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial