Pipet ile Boncuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pipet ile boncuk yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için evde keyif alarak yapabilirsiniz. Evde boncuk ile bileklik ya da kolye yapmak istiyorsanız takı yapımında kullanacağınız boncukları kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun tek ihtiyacınız olan şey pipet ve makas. İstediğiniz renkte pipetler kullanarak evde güzel boncuklar tasarlamak isterseniz uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pipet ile Boncuk Yapımı

Evde pipetten boncuk yapmak oldukça kolaydır. Küçük çocuğunuz varsa bu kolay çalışmayı onunla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Pipet kolay kesilebilen ve yapıştırılabilen yapısı nedeni ile kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Bunun yanı sıra bilezik, bileklik, kolye ve küpe yapımında da pipet kullanılmaktadır. Bu tarz örnek çalışmaları daha önce sizlerle paylaşmıştık. Evde pipet ile rengarenk bilezikler tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız 2 dakikada pipet ile bilezik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Pipetten boncuk yaparak bunlarla takı tasarımı yapmak isterseniz işe ilk olarak aşağıdaki listede verdiğimiz malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Pipet ile Boncuk Yapımı-1
Pipet ile Boncuk Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da renkli pipet
  • Makas
  •  Desenli bant

Not: Desenli bantlar pipete sararken ya da kestikten sonra açılma yapabilir. Bunları yapıştırıcı ile pipete tutturabilirsiniz.

Pipet ile Boncuk Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise aşağıda bahsedeceğimiz adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede istediğiniz renk ve boyutta çok güzel boncuklar yapabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında düz beyaz pipetlerden kullanıyorsanız bunları desenli bant ile kaplayarak daha şık görünümlü boncuklar yapabilirsiniz.
  • Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için renkli pipetler kullanabilirsiniz.
  • Pipetten boncuk yapmak için bunu makas ile küçük boncuk boyutunda ya da uzun parçalar halinde kesebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Pipet ile yaptığınız boncukları ipe geçirerek bunlarla çok güzel bileklik, bilezik ve kolyeler yapabilirsiniz. İsterseniz bu boncukları dekoratif ürünlerin süslemesinde de kullanabilirsiniz Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda pipetten boncuk yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial