Pipet ile Boncuk Nasıl Yapılır?

Pipet ile Boncuk Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pipet ile boncuk nasıl yapılır? bunu öğrenmek isterseniz bu yazımızda konu hakkındaki detayları bulabilirsiniz. Boncuk, kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Farklı renk ve boyutlarda olan bu boncuklar ipe geçirilerek ya da süsleme yapılmak istenen yere yapıştırılarak kullanılabilir. Biz bugün size evde boncuk yapabileceğiniz bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Pipet ile boncuk yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipet ile Boncuk Nasıl Yapılır?

Evde pipet ile boncuk yapımı çok kolay olduğu için bu çalışmayı çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Pipet kullanarak beyaz ya da renkli istediğiniz boyutta boncuk yapabilirsiniz. Yapacağınız boncukların boyutuna göre bunları kolye, küpe ve bileklik gibi takılar yapmak için kullanabilirsiniz. Yapacağınız dekoratif ürünleri süslemek için de pipet ile yapılan boncuklar çok işinize yarayabilir. Evde pipet varsa hemen bu kolay kendin yap çalışmasını denemek için kolları sıvayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz ya da renkli pipet
  • Makas

Bir tane pipetten kaç boncuk çıkacağını merak edenler olabilir. Kullanacağınız pipetin boyutuna ve bununla yapacağınız boncukların büyüklüğüne göre bu sayı değişeceği için bu konuda bir rakam veremiyoruz.

Pipet ile Boncuk Nasıl Yapılır?

Pipet ile boncuk yapımına başlamadan önce bunun ne büyüklükte olacağına karar vermeniz gerekiyor. Boncuğun boyutuna karar verdikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pipeti kesmeye başlamadan önce kalem ile bunun üzerine işaretleme yaparak boncukların hepsinin aynı boyutta olmasını sağlayabilirsiniz.
  • İşaretlemeyi yaptıktan sonra makas ile izlerin üzerinden dikkatli bir şekilde kesin.

Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda boncuk yapabilirsiniz. Boncukların daha güzel görünmesini istiyorsanız bunların üzerine yapıştırıcı sürüp istediğiniz renkte sime batırabilirsiniz. Bu kolau uygulamayı evde çocuğunuzla birlikte deneyerek rengarenk boncuklar yapıp bunları bir ipe geçirerek kolye ya da bileklik yapabilirsiniz. Pipetten yaptığınız boncukları resim çerçevesi süslemek için de kullanmanız mümkün. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda, pipet ile boncuk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin. Pipetten boncuklarla sevimli bir kurbağa yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipetten kurbağa yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pipet ile Boncuk Yapımı Resimli Anlatım
Pipet ile Boncuk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial