Pipet Boncuktan Dondurma Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pipet boncuktan dondurma yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Siz de dondurma şeklinde küçük dekoratif süs, anahtarlık ya da takı yapmak isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Rengarenk pipetlerle yapacağınız dondurma sevimli görünümü ile hoşunuza gidecektir. Pipet boncuktan dondurma yapmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pipet Boncuktan Dondurma Yapımı

Pipet günümüzde birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlerle pipetten boncuk yapıp bununla dondurma deseni oluşturabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Pipetleri anlatacağımız şekilde kesip iç içe geçirerek boncuk yaptıktan sonra bunları uygun şekilde sıralamanız gerekmektedir. Pişirme kağıdı üzerine sıraladığınız pipet boncukların üzerini pişirme kağıdı ile örttükten sonra ütü ile ısı uygulayarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu şekilde hiçbir yapıştırıcı kullanmadan boncukların birbirine yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Boncuktan Dondurma
Boncuktan Dondurma

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte pipet
  • Makas
  • Pişirme kağıdı
  • Ütü

Tek renk boncuk yapımı için aynı renkte 4 tane pipet gerekmektedir. Bu hesaba göre gerekli olan pipet sayısını ayarlayabilirsiniz.

Pipet Boncuktan Dondurma Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise ilk olarak boncukları yapmakla işe başlayabilirsiniz. Boncuk yapmak için 4 tane boncuk gerekmektedir. Pipetlerin kıvrımlı yerlerini keserek çıkarın. Düz bir hale getirdiğiniz bu pipetlerden 3 tanesini dik tutarak makas ile boydan boya kesin. 4. pipeti kesmeden düz olarak bırakın. Düz olan pipetin üzerine diğer 3 pipeti geçirin. Bu şekilde boncuk yapacağınız parçayı hazırladıktan sonra makas ile pipeti boncuk şeklinde kesebilirsiniz.

Bu yöntemi uygulayarak istediğiniz renkte boncukları hazırladıktan sonra pipet boncukları pişirme kağıdının üzerine dondurma oluşturacak şekilde sıralayın. Daha sonra üzerlerine pişirme kağıdı örtün ve ütü ile hafifçe bastırarak uygulamayı tamamlayın. Uygulamanın bitiminde bir süre soğumasını bekledikten sonra pişirme kağıdını açabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde boncuklar birbirine yapıştırıcı kullanmadan kendiliğinden yapışacaktır. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pipet boncuktan dondurma yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı yöntemi uygulayarak çiçek deseni oluşturmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipetten boncuk ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pipet Boncuktan Dondurma Yapımı Resimli Anlatım
Pipet Boncuktan Dondurma Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial