Pet Şişeden Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden yılbaşı süsü yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Günümüzde pet şişe ile yapılan birçok geri dönüşüm çalışması bulunmaktadır. Pet şişelerin tamamı ya da bazı yerleri kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da pet şişelerin alt tarafı kullanılarak güzel bir yılbaşı süsü yapılıyor. Evde yeni yıl kutlaması yapacaksanız çam ağacını süslemek ya da evinizin dekorunda farklılık oluşturmak için bu kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Pet şişeden yılbaşı süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için plastik, kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılabilir. Evde çöpe atılmayı bekleyen pet şişeler varsa bunları yılbaşı süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Su ve asitli içecekler genelde pet şişelerin içinde bulunur. Bu şişelerin alt tarafları girintili çıkıntılı bir tasarıma sahip olduğu için bunlarla kolay bir şekilde dekoratif süs yapılabilir. Biraz boya ile pet şişeyi güzel bir yılbaşı süsüne dönüştürmek isterseniz işe listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz boyutta pet şişe
  • Falçata ya da keskin bir bıçak
  • İstediğiniz renkte boya
  • Pet şişeye delik açmak için sivri bir cisim
  • İnce bir kurdele

Pet Şişeden Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında her türlü pet şişe ve boya kullanılabilir. Şık bir tasarım yapmak isterseniz uygulamayı yapmak için renkli pet şişeleri tercih edebilirsiniz. Pet şişeden güzel bir yılbaşı süsü yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak pet şişeyi yan tutarak bunun alt tarafını dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bunu yaptığınız zaman ortaya çiçek şeklinde bir parça çıkacak. Bundan sonrasında bu parçayı sim ya da istediğiniz renkte boyalarla süsleyebilirsiniz.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra sivri bir cisim ile bunun üst tarafına delik açıp bu delikten ince bir kurdele geçirerek dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel yılbaşı süsleri yapabilirsiniz. İsterseniz bu süsleri metalik boyalarla renklendirebilir, üzerlerine küçük boncuk ya da parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, pet şişeden yılbaşı süsü yapımı hakkında paylaştığımız görsellerden ilham alabilirsiniz. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, ağaç dalından yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Yılbaşı Süsü Yapımı-1
Pet Şişeden Yılbaşı Süsü Yapımı-1
Pet Şişeden Yılbaşı Süsü Yapımı-2
Pet Şişeden Yılbaşı Süsü Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial