Pet Şişeden Tuzluk Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden tuzluk yapımı videolu anlatım sayesinde siz de evde güzel bir tuzluk tasarlayabilirsiniz. Denize ya da pikniğe giderken yanınızda tuz bulundurmak isterseniz böyle bir tuzluk çok işinize yarayacaktır. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde elinizdeki küçük pet şişeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. İsterseniz farklı renkte kapaklar kullanarak birkaç tane tuzluk yapıp bunlarla güzel bir baharatlık takımı oluşturabilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse pet şişe ile tuzluk yapımı için ihtiyacınız olan bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Tuzluk Yapımı Videolu Anlatım

Evde pet şişeden tuzluk yapmak için genelde iki tane pet şişe ve bunların kapakları kullanılmaktadır. Pet şişelerin ağız kısmı kapak hizasından kesildikten sonra bunlar birbirine yapıştırılarak tuzluk yapılmaktadır. Bizim size anlatacağımız uygulamayı yaparsanız daha uzun ve şık bir tuzluk yapmanız mümkün. Bu uygulama denemeye değer diyorsanız işe ilk olarak aşağıdaki malzemeleri temin etmekle başlamalısınız. Kolay gelsin.

Pet Şişeden Tuzluk
Pet Şişeden Tuzluk

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane küçük pet şişe ( kapaklı olmalı )
 • 1 tane büyük pet şişe kapağı
 • Falçata
 • Makas
 • Silikon tabancası
 • Süsleme yapmak için desenli bant

Pet Şişe ile Tuzluk Nasıl Yapılır?

Tuzluk yapmak için ağız kısmı uzun pet şişe bulursanız onlardan kullanırsanız tasarımınız daha güzel olacaktır. Büyük olan pet şişe kapağı tuzluğun alt kısmı olacağı için bu kapak şişenin ağız kısmından biraz geniş olmalı. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra uygulamanın yapımına geçebiliriz.

 • Pet şişenin ağız kısmını falçata ile kesin ve makas ile fazlalıkları keserek düzeltin.
 • Sonrasında pet şişenin kendi kapağına sivri bir nesne ile delikler açın.
 • Tuzluğun üst kısmını bu şekilde yaptıktan sonra alt tarafına silikon sürerek diğer kapağı da bu kısma geçirin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile tuzluk yapımı tamamdır.
 • Bunun orta kısmına desenli bant yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz istediğiniz renkte oje ya da akrilik boya ile de süsleme yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Tuzluğu yaptıktan sonra üst taraftaki kapağı açarak içine tuz koyabilirsiniz. Pikniğe gideceğiniz zaman tuzluğun içindeki tuzun dökülmesini önlemek için düz bir kapak geçirebilir ve kullanacağınız zaman onu çıkarıp tuzluk başlığını takabilirsiniz. Bu keyifli geri dönüşüm çalışmasını siz de evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız pet şişeden tuzluk yapımı bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Uygulamanın resimli anlatımını incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile tuzluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial