Pet Şişeden Su Tabancası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuzla yapabileceğiniz eğlenceli bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuklar su tabancası ile oynamayı sevdiği için bu etkinlikten keyif alacaklardır. Ev yapımı su tabancası ile su savaşı yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Ekstra masraf yapmadan ve zorlanmadan yapacağınız bu çalışma sizi çocukluğunuza götürecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, pet şişeden su tabancası yapımı için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Su Tabancası Yapımı

Evde su tabancası yapmak için en sık uygulanan yöntem pet şişe kullanmaktır. Bir pet şişenin kapağına delik açıp içine su doldurarak kolay su tabancası yapabilirsiniz. Şişeyi sıktığınız zaman kapaktaki delikten su çıkacaktır. Bunun yerine daha şık bir tasarım yapmak isterseniz biten bir spreyin başlığını kullanabilirsiniz. Pet şişe ve sprey başlığını birbirine yapıştırarak kullanışlı bir su tabancası yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem pet şişeyi hem de sprey şişesinin başlığını değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • Sprey şişesi başlığı
  • Pet şişeye delik açmak için sivri uçlu bir cisim
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız pet şişe kapaklı olmalıdır.

Pet Şişeden Su Tabancası Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise su tabancası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın.
  • Pet şişenin alt kısmına sprey şişesi başlığının hortumunun sığacağı şekilde delik açın.
Pet Şişeden Su Tabancası Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Su Tabancası Yapımı Resimli Anlatım
  • Sprey şişesi başlığını resimde gördüğünüz gibi pet şişenin üst tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
  • Başlığın hortumunu açtığınız delikten içeri sokun ve silikon ile etrafını doldurun. Bu şekilde hortum kaymayacak ve delikten dışarı su sızmayacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden su tabancası yapımı tamamlanmış oluyor. Şişenin içine su doldurarak su savaşı yapmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntem sayesinde kısa sürede su tabancası yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Pet şişe ile oyuncak yapabileceğiniz başka bir çalışma incelemek isterseniz, pet şişeden oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial