Pet Şişeden Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden oyuncak yapımı ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bir geri dönüşüm projesidir. Tükettiğimiz içeceklerin pet şişeleri ile birçok farklı geri dönüşüm uygulaması yapılmaktadır. Fırsat buldukça sizlerle bu tür çalışmaları paylaşmaya çalışıyoruz. Pet şişeler boyanarak veya farklı malzemeler yardımı ile bunlardan çocuklar için çok güzel oyuncaklar yapmak mümkündür. Küçük çocuğunuz varsa siz de onun oynaması için pet şişe ile oyuncak yapmayı deneyebilirsiniz. Çocukların anneleri tarafından yapılan oyuncaklarla oynamayı çok sevdiklerini hatırlattıktan sonra malzeme listesine ve uygulamanın anlatımına geçiyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • Makas ya da falçata
  • Kalem
  • Renkli keçe kumaşlar
  • Siyah keçeli kalem
  • Yapıştırıcı

Pet şişeden oyuncak yapmak için istediğiniz boyutta plastik şişe kullanabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında keçe yerine fon kartonu da kullanmanız mümkün.

Pet Şişeden Nasıl Oyuncak Yapılır?

Pet şişeden oyuncak yapmak için ilk olarak şişenin üzerine nasıl bir figür yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bunun için sevimli hayvan ve canavar figürleri tasarlayabilirsiniz.

  • İlk önce keçenin üzerine istediğiniz figürü çizin. Bunun kenarına siyah keçeli kalem ile dikişe benzeyen kısa şeritler yapın. Bu figüre ağzı açık görünüm vermek için ağız olacak yerini keserek çıkarın.
  • Daha sonra bu figürü pet şişenin üzerine koyarak ağzın geleceği yeri belirledikten sonra bu kısmı makas ya da falçata yardımı ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Son olarak keçeyi pet şişenin üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

Bu şekilde istediğiniz sayıda birbirinden güzel oyuncaklar yaparak çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Bu oyuncakları çocuk odası dekorunda da kullanmanız mümkün. İsterseniz yapacağınız figürlere oyuncak göz takarak bunları daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Bu eğlenceli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz  bu şekilde pet şişe ile çocuğunuzun oynaması için kız ve erkek bebekler yapmayı da deneyebilirsiniz.

Sizlerle aşağıda paylaştığımız örnekler evde oyuncak yapımı hakkında daha iyi fikir edinmenizi sağlayabilir. Bu geri dönüşüm projesi sayesinde içi boşalan pet şişeleri atmak yerine bunları çocuğunuza oyuncak yapmak için kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan kumaşlar varsa bunları da uygulamanın yapımı için kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Pet Şişeden Oyuncak Yapımı
Pet Şişeden Oyuncak Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial