Pet Şişeden Oyuncak Koltuk Yapımı

Plastik Şişeden Oyuncak Koltuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden oyuncak koltuk yapımı çok kolay ve eğlenceli bir kendin yap uygulamasıdır. Günümüzde pet şişeler birçok farklı şekilde değerlendirilmektedir. 1, 2 ya da 2,5 litrelik pet şişelerin tamamı veya sadece alt tarafları kullanılarak çeşitli dekor ürünleri ve çocuklar için çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Bu konuda birçok projeyi daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün ise bu pet şişelerin alt tarafları ile oyuncak koltuk yapımını anlatmak istiyoruz. Uygulama gayet kolay olup isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Bu proje sayesinde hem elinizdeki pet şişeleri hem de artık kumaşları değerlendirebilirsiniz. Pet şişeden yapacağınız minyatür koltukları isterseniz çocuk odasında güzel bir dekor ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Siz de evde bu çalışmayı denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane pet şişe
 • Makas
 • Biraz kumaş
 • Elyaf
 • İğne
 • İplik
 • Küçük düğmeler

Pet Şişe ile Nasıl Oyuncak Koltuk Yapılır?

Pet şişeden oyuncak koltuk yapmak için öncelikle plastiğe koltuk şekli vermelisiniz. Daha sonra da koltuğun minderlerini hazırlayarak çocuğunuz için güzel bir oyuncak yapabilirsiniz. Pet şişeden koltuk yapmak isteyenler aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamalıdır.

 • İlk olarak pet şişeyi makas yardımı ile keserek bunu koltuk şekline getirmeniz gerekiyor. Aşağıda gördüğünüz resimdeki şekilde keserek koltuğu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Koltuğu hazırladıktan sonra kumaştan keseceğiniz parçalardan iki tane küçük minder dikin.
 • Bunların içini elyaf ile doldurarak puf puf olmalarını sağlayın.
 • En son minderlere küçük birer düğme dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
 • Hazırladığınız minderleri koltuğa yerleştirdikten sonra oyuncak koltuğu çocuğunuza verebilirsiniz.

Bu şekilde rengarenk minik koltuklar yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı elinizdeki plastik şişelerle de yapmanız mümkün. Burada önemli olan plastiğin makas ile kesilerek koltuk haline getirilmesidir. Bu konuda zorlanıyorsanız pet şişenin sadece alt tarafını kesin. Daha sonra buna uygun bir puf minder dikin ve bunu kestiğiniz pet şişenin içine yerleştirerek tabure şekline getirin. Dikiş dikmeyi bilmeyenler kumaşı kare şeklinde kesip bunun içine elyaf doldurduktan sonra kenardaki parçaları alta doğru kıvırarak da minder yapabilirler. Pet şişeden oyuncak koltuk yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnekler size bu konuda ilham verebilir.

Plastik Şişeden Oyuncak Koltuk Nasıl Yapılır
Plastik Şişeden Oyuncak Koltuk Nasıl Yapılır
Plastik Şişeden Oyuncak Koltuk Yapımı
Plastik Şişeden Oyuncak Koltuk Yapımı
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk-1
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk-1
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk-2
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk-2
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk-3
Pet Şişeden Oyuncak Koltuk-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial