Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden örgü çantası yapımı başlığı altında sizlerle pet şişeleri değerlendirebileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen boş pet şişe bulunmaktadır. Bunları atmak yerine kendinize güzel bir örgü çantası yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz pet şişe ile örgü çantası yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı

Evde pet şişeden örgü çantası yapmak oldukça kolaydır. Örgü örmeyi seviyorsanız ipinizin dağılmaması ve kirlenmemesi için bunu muhafaza edebileceğiniz güzel bir örgü çantası yapabilirsiniz. Örgü çantasını yün ip için yapacaksanız büyük boy pet şişe kullanmanız gerekmektedir. Dantel ipi için yapacağınız çantada ise ipin sığacağı büyüklükte pet şişe kullanabilirsiniz. 5 litrelik pet şişelerden kullanarak yapacağınız örgü çantasına ise kalın ip, şiş ve tığı rahatlıkla koyabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz boyutta pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için kurdele, boncuk, pul ya da başka malzemeler de kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Örgü Çantası Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir örgü çantası yapabilirsiniz.

  • Pet şişenin üzerinde yapışkanlı kağıt varsa önce bunu çıkarıp şişeyi temizleyin.
  • Daha sonra pet şişenin alt kısmından 4-5 santim pay bırakarak falçata yardımı ile kesin.
  • Eğer örgü çantasını dantel ipi için yapacaksanız pet şişenin alt kısmında ipin sığacağı büyüklükte pay bırakarak kesmeniz gerekiyor.
Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı-1
Pet Şişeden Örgü Çantası Yapımı-1
  • Falçata ya da makas ile pet şişeyi kestikten sonra örgü çantası yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Pet şişenin alt kısmına ipi yerleştirip ucunu pet şişenin ağzından çıkardıktan sonra iki parçayı birbirine geçirmeniz yeterlidir.
  • İsterseniz pet şişenin kapağına delik açarak ipi bu delikten de çıkarabilirsiniz.

Örgü çantasını bu şekilde yaptıktan sonra isterseniz üzerine süs aksesuarı yapıştırarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz pet şişe ile yapacağınız çantayı temizlik bezi ya da başka malzemeleri de muhafaza etmek için kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden örgü çantası yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişeleri farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden bardak ve fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial