Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Yapımı

Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden ninja kaplumbağa yapımı çocukların keyif alarak uygulayabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Su ve diğer içeceklerden geriye kalan pet şişeler günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu şişelerin alt kısımları ile çiçek ya da dekoratif kase gibi farklı tasarımlar yapılmaktadır. Pet şişeler bütün olarak kullanılarak bunlardan kumbara, kalemlik ya da daha farklı tasarımlar yapmak mümkündür. Geri dönüşüm kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz pet şişeden ninja kaplumbağa yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Siz de evde çocuğunuzla birlikte bu keyifli geri dönüşüm uygulamasını denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Yapımı

Pet şişeden ninja kaplumbağa yapmak oldukça kolaydır. Bunun için küçük bir su şişesi ve el işi kağıdı ya da krapon kağıdı gibi malzemeler gerekmektedir. Pet şişenin üzerine ninja kaplumbağaya uygun parçalar yapıştırarak kolay bir şekilde uygulamayı yapabilirsiniz. Daha önceden sizlerle balondan ve meyve suyu kutusundan ninja kaplumbağa yapılan bazı örnek çalışmalar paylaşmıştık. Elinizde küçük meyve suyu ya da süt kutusu varsa daha önceden paylaştığımız meyve suyu kutusundan ninja kaplumbağa yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. O uygulamada çok kolay olduğu için çocuklar keyif alarak yapacaklardır.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane küçük su şişesi
  • Yeşil ve başka bir renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Oyuncak göz
  • Siyah keçeli kalem

İsterseniz uygulamanın yapımında el işi kağıdı yerine krapon kağıdıda kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise ninja kaplumbağa yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarmakla işe başlayın.
  • Uygulamayı yapmak için şeffaf pet şişe kullanıyorsanız yeşil el işi kağıdından 3 parmak genişliğinde uzun bir şerit kesin. Bunu pet şişeye ölçerek fazlasını makasla keserek alın. Bu parçayı şişenin üst tarafına sararak yapıştırın.
  • Diğer el işi kağıdından da ince bir şerit yaparak bunu yeşil parçanın üzerine yapıştırın.
  • Son olarak oyuncak gözleri yerlerine yapıştırın ve siyah keçeli kalemle ninja kaplumbağanın ağzını çizerek uygulamayı tamamlayın.

İsterseniz uygulamayı yaparken oyuncak göz kullanmak yerine gözleri el işi kağıdı ile yapabilir ya da siyah keçeli kalem ile çizebilirsiniz. Evinizde çocuğunuza doğum günü partisi yapacağınız zaman ya da çocuk odasını süslemek için de balon ile ninja kaplumbağa yapabilirsiniz. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız balonla ninja kaplumbağa yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde pet şişeden ninja kaplumbağa yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda bu konudaki örnek çalışmaları paylaşıyoruz.

Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Yapımı-1
Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Yapımı-1
Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Yapımı-2
Pet Şişeden Ninja Kaplumbağa Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial